Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-11-22; 21:57:49 | Lipski
''Supeer Głowy'' lipskich gimnazjalistów
Drużyna Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku wygrała 8. Międzybiblioteczny Powiatowy Konkurs Czytelniczy i Medialny "Supeer Głowy".


W związku z tym, że lipska reprezentacja wygrała także poprzednią jego edycję, to właśnie Lipsko było gospodarzem tegorocznych zmagań pod hasłem "Quo Vadis Czytelniku?".

W finale, który odbył się w Lipskim Centrum Centrum Kultury, wzięły udział pięcioosobowe drużyny z czterech gimnazjów. Uczestnicy mieli do wykonania po 8 zadań. Część z nich przygotowali wcześniej, a z pozostałymi zmierzyli się na żywo podczas finału.

Pierwsze z nich polegało na przedstawieniu w formie prezentacji lub wywiadu wybranego "człowieka oczytanego" z powiatu lipskiego, który zdaniem młodzieży, może być dla niej czytelniczym wzorem do naśladowania. Lipska reprezentacja przygotowała wywiad z dyrektorem Biblioteki Publicznej Zbigniewem Trysińskim. W "sektorze nagłaśniania książek" zespół z Lipska zaprezentował, w formule stylizowanej na pokazach mody, listę 10 hitów czytelniczych ostatniego roku, przygotowaną na podstawie ankiet wśród gimnazjalistów. Kolejnym zadaniem uczniów było przedstawienie zabawnej instrukcji drogi do najbliższej biblioteki w formie komiksu.

W części konkursu, która nie była wcześniej przygotowywana przez uczestników, młodzież musiała się zmierzyć z "literackimi pierwowzorami", czyli dopasować zdjęcia ze znanych filmów do tytułów i autorów książek, na podstawie których powstały. Uczniowie musieli też wykazać się wiedzą o bibliotekach cyfrowych i ich zasobach, umiejętnością czytania tekstów i ich rozumienia, a także znajomością nazw najważniejszych nagród literackich. W ostatnim etapie jeden przedstawiciel drużyny recytował wybrany wiersz, traktujący o czytaniu i czytelnictwie.

Organizatorami konkursu byli Biblioteka Pedagogiczna w Rzeczniowie i Starostwo Powiatowe w Lipsku.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft