Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2014-11-22; 21:57:49 | Lipski
''Supeer Głowy'' lipskich gimnazjalistów
Drużyna Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku wygrała 8. Międzybiblioteczny Powiatowy Konkurs Czytelniczy i Medialny "Supeer Głowy".


W związku z tym, że lipska reprezentacja wygrała także poprzednią jego edycję, to właśnie Lipsko było gospodarzem tegorocznych zmagań pod hasłem "Quo Vadis Czytelniku?".

W finale, który odbył się w Lipskim Centrum Centrum Kultury, wzięły udział pięcioosobowe drużyny z czterech gimnazjów. Uczestnicy mieli do wykonania po 8 zadań. Część z nich przygotowali wcześniej, a z pozostałymi zmierzyli się na żywo podczas finału.

Pierwsze z nich polegało na przedstawieniu w formie prezentacji lub wywiadu wybranego "człowieka oczytanego" z powiatu lipskiego, który zdaniem młodzieży, może być dla niej czytelniczym wzorem do naśladowania. Lipska reprezentacja przygotowała wywiad z dyrektorem Biblioteki Publicznej Zbigniewem Trysińskim. W "sektorze nagłaśniania książek" zespół z Lipska zaprezentował, w formule stylizowanej na pokazach mody, listę 10 hitów czytelniczych ostatniego roku, przygotowaną na podstawie ankiet wśród gimnazjalistów. Kolejnym zadaniem uczniów było przedstawienie zabawnej instrukcji drogi do najbliższej biblioteki w formie komiksu.

W części konkursu, która nie była wcześniej przygotowywana przez uczestników, młodzież musiała się zmierzyć z "literackimi pierwowzorami", czyli dopasować zdjęcia ze znanych filmów do tytułów i autorów książek, na podstawie których powstały. Uczniowie musieli też wykazać się wiedzą o bibliotekach cyfrowych i ich zasobach, umiejętnością czytania tekstów i ich rozumienia, a także znajomością nazw najważniejszych nagród literackich. W ostatnim etapie jeden przedstawiciel drużyny recytował wybrany wiersz, traktujący o czytaniu i czytelnictwie.

Organizatorami konkursu byli Biblioteka Pedagogiczna w Rzeczniowie i Starostwo Powiatowe w Lipsku.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft