Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-03-07; 08:02:19 | Motoryzacja
Kwiaty i jabłka dla pań od policjantów
Policjanci z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu uczcili zbliżający się Dzień Kobiet. Obdarowali panie kwiatami, jabłkami, a także zaproszeniami na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy oraz przegląd techniczny auta.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP i Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu prowadzili działania prewencyjne promujące bezpieczeństwo wśród kobiet, a w szczególności wśród pań, które poruszały się dzisiaj radomskimi ulicami w autach. Wszystko w związku z przypadającym w niedzielę Dniem Kobiet.

Funkcjonariusze przy okazji kontroli i rozmowy o bezpieczeństwie wręczali kierującym kobietom zaproszenia na spotkanie instruktażowe o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kobiety były także obdarowywane kwiatami oraz jabłkami i koszulkami „Bezpieczna kobieta”.

A już w kolejny piątek (13 marca) na kartodromie Automobilklubu Radomskiego panie, które dzisiaj, w ramach akcji "Kobieta na szóstkę", otrzymały zaproszenia będą mogły wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi radomianka, kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna - Magdalena Wilk. W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety będą mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Diagnostycy z Automobilklubu Radomskiego sprawdzą i wyregulują światła w samochodach uczestniczek szkolenia, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzą wszystkim chętnym liczbę punktów karnych i skontrolują wskazania prędkościomierzy w samochodach ze wskazaniami policyjnych radarów. Będzie także można zasięgnąć porad prawnych z zakresu ruchu drogowego.

Jak wyraźnie wskazują policyjne statystyki, to mężczyźni są sprawcami znacznej większości wypadków i kolizji drogowych. W ubiegłym roku, na terenie Mazowsza mężczyźni, którzy kierowali pojazdami byli sprawcami 1506 wypadków drogowych oraz 10982 kolizji. W tym samym czasie kobiety przyczyniły się do powstania 393 wypadków i 3260 kolizji drogowych. Jako piesi, panie świecą jeszcze lepszym przykładem. W 2013 roku kobiety spowodowały 47 wypadków, natomiast piesi mężczyźni 175. Kobiety też znacznie rzadziej wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W roku 2014, 174 wypadki spowodowali nietrzeźwi mężczyźni, a jedynie 5 kobiety - informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft