Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2011-01-10; 19:15:06 | Kultura
Niekryty Krytyk: Przed kręceniem odcinka jadę po dawkę Pavulonu
„Witam” - właśnie w ten sposób wita się z ze swoimi fanami człowiek, który jest niekwestionowaną gwiazdą internetu, a zarazem życiowym mentorem wielu młodych ludzi. Niekryty Krytyk to człowiek zagadka, który rozbawia, a zarazem zmusza do refleksji. Dziś na łamach RadomNews jedyny i niepowtarzalny wywiad

Byłeś w Radomiu?
- Niestety w Radomiu byłem tylko przejazdem, więc to miasto kojarzy mi się na razie z tym, że byłem tam przejazdem:) Obiecuję, że jak tylko Was odwiedzę, napiszę, co myślę.

Opowiedz trochę o swoim dzieciństwie... czy to prawda, że mama podawała Ci zupę z... lewej?
- Obawiam się, że ten krzywiący psychikę młodego człowieka proceder miał miejsce w moim domu. A tak na serio – miałem wzorowe dzieciństwo. Rodzice mnie jakoś wyjątkowo nie rozpuszczali, ale mogłem realizować praktycznie każde swoje hobby – rysowanie, sport, gry wideo itd. Jeśli winę za moje skretynienie chcesz zrzucić na traumatyczne dzieciństwo, to pudło:)

Skąd czerpiesz pomysły na program?
- Ze śmietnika, z którego ciągle wysypuje się coś dziwnego – z głowy. Forma programu została oczywiście „pożyczona” od Nostalgia Critica, Raya Williama Johnsona i AVGN. Podziwiam kreatywność i charyzmę tych ludzi.

Twoja ulubiona bajka?
- Oglądałem to, co wszyscy w tamtych czasach – Smerfy, Gumisie i inne dobranocki, a także te mangowe „hity” – Yatamana, Tygrysią Maskę, Tsubasę. Dziś z bajek lubię debaty parlamentarne.

Kim dla Ciebie jest Niekryty Krytyk?
- Ciekawe pytanie… Niekryty Krytyk to postać, która zaspokaja moją potrzebę pajacowania, zabawiania ludzi, dzielenia się swoimi poglądami w nieco bardziej odjechany sposób. Uważam, że wciąż żyjemy w dość smutnym kraju – wolimy marudzić, niż tworzyć. Mieszamy z błotem każdego, kto próbuje robić coś więcej, niż przychodzić na 9 do pracy, odbębniać swoje i od 18 oglądać telewizję albo siedzieć przed komputerem. Mam nadzieję, że postać, którą stworzyłem, przyczyni się choć trochę do zmiany tej mentalności.

Z racji tego, że mieszkasz w Łodzi, miałeś przyjemność odwiedzić...Łódzkie Pogotowie ? :)
- Zawsze przed kręceniem jadę po dawkę Pavulonu – chyba nie sądzisz, że „Przemyślenia” da się kręcić bez wspomagania?:) Obecnie mieszkam w Poznaniu, więc mam trochę dalej.

Masz jakieś hobby?
- Skakanie na skakance i przyklejanie gumy do żucia pod fotelami w przychodniach na terenie całego kraju. Żyję na granicy ryzyka!

I oto właśnie chodzi ! W twoich filmikach często przejawia się muzyka rockowa, a jednak wziąłeś udział w projekcie Hip-hopowym, to w końcu Jakiej muzyki słuchasz?
- Jak tylko nauczę się jodłować, nagramy kawałek w tym klimacie. O rapowaniu też nie mam pojęcia, to tylko zabawa.

No proszę, wszechstronny muzycznie z ciebie człowiek, a jak brzmi, Twoje motto życiowe?
- Nie wydaje mi się, że da się żyć według aforyzmu albo cytatu z Kubusia Puchatka.

Czy masz już grono fanek, i czy wysyłają ci one bieliznę pocztą?
- Skłamię, jeśli powiem, że nie odnotowałem wzrostu zainteresowania, co trochę mnie zaskakuje. Uważam, że przymiotnik „przystojny” nie pojawiłby się w mojej biografii (no chyba, że pisałbym sam), a poczucie humoru mam niemiłosiernie kloaczne. Muszę dodatkowo zmartwić wszystkie „fanki” – na co dzień jestem prozaiczny i nudny. Do porzygania. Mojego albo jej.

Niekryty Krytyk to olbrzymie przedsięwzięcie, jak udaje ci się powiązać życie osobiste, zawodowe z byciem Niekrytym Krytykiem?
- To prawda, tym bardziej, że program tworzę, nieskromnie mówiąc, sam. Wkrótce rusza oficjalna strona Niekrytego Krytyka – być może na tym, co robię, uda się wreszcie coś zarobić. To dobra wiadomość dla moich widzów – filmy pojawiałyby się znacznie częściej, niż obecnie. Nie ma nic piękniejszego, niż móc żyć ze swojej pasji – o, na koniec wyszło coś na kształt motta. Seneka Młodszy wysiada!

Rozmawiał - również do końca niestabilny umysłowo – GLADIUS

W ramach bonusu najnowszy filmik Niekrytego Krytyka. Miłego oglądania:
Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft