Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-09-28; 14:06:44 | Motoryzacja
W Radomiu ciężarówki będą ważone
Trzy samochodowe wagi, które mają pomóc w wyeliminowaniu z ruchu przeciążonych pojazdów, pojawią się na radomskich ulicach. Pierwsza zostanie zamontowana już w tym roku – zapowiedział podczas uroczystości otwarcia Centralnego Ośrodka Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego prezydent Radosław Witkowski.

Waga będzie zlokalizowana na ulicy NSZZ Solidarność, drodze odbarczającej, biegnącej równolegle do pasa prowadzącego w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Wkrótce radnym zostanie przedstawiona propozycja zabezpieczenia na ten cel pieniędzy w budżecie miasta.

Dwie kolejne wagi zostaną zamontowane w przyszłym roku. Jedna będzie zlokalizowana przy ulicy Warszawskiej, na wysokości ul. Malawskiego, a druga przy ulicy Kieleckiej na Pruszakowie. Wszystkie wagi będą obsługiwane przez Inspekcję Transportu Drogowego, m.in. przez inspektorów szkolących się w Radomiu.

– Pieniądze, które wydamy na zakup i montaż wag, szybko się zwrócą. Będą działać prewencyjnie, a dzięki temu mniej pieniędzy będziemy wydawać na remonty dróg zniszczonych przez przeciążone samochody – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

MAD

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft