Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-12-11; 11:39:37 | Edukacja
Godzina kodowania w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
W dniach 7-13 grudnia odbyła się już trzeci rok z rzędu ogólnoświatowa akcja „Godzina Kodowania”, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Celem akcji jest promocja i rozpowszechnianie wiedzy programistycznej wśród uczniów we wszystkich przedziałach wiekowych, od najmłodszych w szkołach podstawowych, po starszych uczniów w szkołach średnich. Warto podkreślić, że akcja Hour of Code to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie w dobie obecnego rozwoju Internetu.

Do tej pory wzięło w niej udział ponad 140 mln uczestników, głównie uczniów z różnych krajów świata, w tym około 300 tyś osób z Polski. Wszyscy uczestnicy na podstawie opracowanych tutoriali na platformie Code.org uczą się, w jaki sposób zaprojektować własną grę na urządzenia mobilne z wykorzystaniem bloków programowania.

W Zespole Szkół Technicznych „Godzinę kodowania” dla uczniów klas drugich i pierwszych technikum informatycznego zorganizowali nauczyciele przedmiotów informatycznych.

MAD

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft