Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-12-11; 11:39:37 | Edukacja
Godzina kodowania w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
W dniach 7-13 grudnia odbyła się już trzeci rok z rzędu ogólnoświatowa akcja „Godzina Kodowania”, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Celem akcji jest promocja i rozpowszechnianie wiedzy programistycznej wśród uczniów we wszystkich przedziałach wiekowych, od najmłodszych w szkołach podstawowych, po starszych uczniów w szkołach średnich. Warto podkreślić, że akcja Hour of Code to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie w dobie obecnego rozwoju Internetu.

Do tej pory wzięło w niej udział ponad 140 mln uczestników, głównie uczniów z różnych krajów świata, w tym około 300 tyś osób z Polski. Wszyscy uczestnicy na podstawie opracowanych tutoriali na platformie Code.org uczą się, w jaki sposób zaprojektować własną grę na urządzenia mobilne z wykorzystaniem bloków programowania.

W Zespole Szkół Technicznych „Godzinę kodowania” dla uczniów klas drugich i pierwszych technikum informatycznego zorganizowali nauczyciele przedmiotów informatycznych.

MAD

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft