Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-01-07; 09:26:29 | Zdrowie i uroda
Beata Szydło w Radomiu: - W Polsce może być normalnie
Beata Szydło, prezes Rady Ministrów odwiedziła Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Południe” w Radomiu. - Tu mamy przykład dobrej zmiany, o któej mówiliśmy przed wyborami - przekonywała.

Podczas konferencji prasowej Beata Szydło odpowiedziała na pytania polityków opozycji o dobrą zmianę. - Właśnie w Radomiu i we wszystkih miejscach w kraju, gdzie pacjenci mogą spokojnie przychodzić do lekarza, a lekarze pracować, mamy do czynienia z dobrą zmianą - mówiła premier. - Poprzedni rząd nie potrafił porozumieć się z lekarzami i wynegocjować kontraktów, lekarze zmuszeni byli podejmować dramatyczne decyzje, czego efektem było ubiegłoroczne zamieszanie. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Jest normalnie i my tę normalność będziemy wprowadzać, zarówno w służbie zdrowia, jak i innych dziedzinach. W Polsce może być normalnie i to jest właśnie ta dobra zmiana, którą wprowadza polski rząd - dodała.

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł zauważył, że może i nie ma o czym mówić u progu roku, ale wielu uważa, że prawidłowe działanie od 1 stycznia podstawowej opieki zdrowotnej to niemal cud. - Tymczasem to efekt zmiany w relacjach. Na początku 2015 odbyło się wiele spotkań, podczas których ówczesny rząd starał się znaleźć miejsca, w których nie ustąpi. A równolegle toczyły się przygotowania, jako żywo przypominające przygotowania do stanu wojennego. A my od samego początku rozmawialiśmy z tymi, którzy troszczyli się o rozwiązanie trudnych spraw w służbie zdrowia. W normalnych rozmowach ustaliliśmy, co można zmienić od razu, co w dalszej perspektywie i te zmiany następują - podsumował.Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft