Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-01-07; 09:26:29 | Zdrowie i uroda
Beata Szydło w Radomiu: - W Polsce może być normalnie
Beata Szydło, prezes Rady Ministrów odwiedziła Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Południe” w Radomiu. - Tu mamy przykład dobrej zmiany, o któej mówiliśmy przed wyborami - przekonywała.

Podczas konferencji prasowej Beata Szydło odpowiedziała na pytania polityków opozycji o dobrą zmianę. - Właśnie w Radomiu i we wszystkih miejscach w kraju, gdzie pacjenci mogą spokojnie przychodzić do lekarza, a lekarze pracować, mamy do czynienia z dobrą zmianą - mówiła premier. - Poprzedni rząd nie potrafił porozumieć się z lekarzami i wynegocjować kontraktów, lekarze zmuszeni byli podejmować dramatyczne decyzje, czego efektem było ubiegłoroczne zamieszanie. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Jest normalnie i my tę normalność będziemy wprowadzać, zarówno w służbie zdrowia, jak i innych dziedzinach. W Polsce może być normalnie i to jest właśnie ta dobra zmiana, którą wprowadza polski rząd - dodała.

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł zauważył, że może i nie ma o czym mówić u progu roku, ale wielu uważa, że prawidłowe działanie od 1 stycznia podstawowej opieki zdrowotnej to niemal cud. - Tymczasem to efekt zmiany w relacjach. Na początku 2015 odbyło się wiele spotkań, podczas których ówczesny rząd starał się znaleźć miejsca, w których nie ustąpi. A równolegle toczyły się przygotowania, jako żywo przypominające przygotowania do stanu wojennego. A my od samego początku rozmawialiśmy z tymi, którzy troszczyli się o rozwiązanie trudnych spraw w służbie zdrowia. W normalnych rozmowach ustaliliśmy, co można zmienić od razu, co w dalszej perspektywie i te zmiany następują - podsumował.Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft