Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-01-08; 13:39:26 | Zdrowie i uroda
Jest nowy dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego!
Marek Pacyna wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Komisja konkursowa uznała jego kandydaturę za najlepszą. Przypomnijmy, że Marek Pacyna od połowy lipca ubiegłego roku pełni obowiązki dyrektora miejskiej lecznicy.

Komisja konkursowa zarekomendowała prezydentowi kandydaturę Marka Pacyny na stanowisko dyrektora RSzS. Prezydent zaakceptował propozycję komisji. Jak mówi przewodniczący komisji konkursowej wiceprezydent Jerzy Zawodnik, Marek Pacyna wykazał się dużą wiedzą dotyczącą Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Przedstawił jasną wizję funkcjonowania szpitala w najbliższych latach.

- Pan Pacyna jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala miał okazję zapoznać się z sytuacją miejskiej lecznicy. Jego spostrzeżenia są bardzo trafne. Widzi, jak ten szpitala funkcjonuje na chwilę obecną i wie dokładnie, w których miejscach należałoby w sposób najlepszy próbować modernizować placówkę. Jego plan wydaje się realny – powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Władze miasta nie ukrywają, że mają duże oczekiwania wobec dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- Wiadomo, że szpital nie jest w najlepszej sytuacji finansowej, dlatego największym wyzwaniem dla dyrektora jest wyprowadzenie szpitala na prostą. Trzeba przypomnieć, że w zeszłym roku pokrywaliśmy 12 mln straty, w tym roku szpital również wykaże stratę. Na tę chwilę jest to około 8 mln zł. Liczymy, że w latach kolejnych ta strata będzie coraz mniejsza, a wynik finansowy szpitala coraz lepszy. Chciałbym też uspokoić radomian, że nie będziemy komercjalizować szpitala – podkreślił Zawodnik.

Na konkurs na dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęło sześć ofert, w tym jedna po terminie, w związku z czym nie była brana pod uwagę.

UMRadom
MAD


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft