Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-07-11; 07:28:56 | Kozienicki
Urologia szpitala w Kozienicach, jedną z najlepszych w Polsce!
Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Kozienicach jest na dziś jednym z najlepszych tego typu oddziałów w Polsce. Wystarczy podkreślić, że jako jeden z dwóch w kraju, przeprowadza w sposób laparoskopowy, unikalne, najbardziej skomplikowanych operacje z zakresu urologii onkologicznej, czynnościowej i rekonstrukcyjnej. Jest to możliwe odkąd, od jesieni 2015 roku, kozienickim Oddziałem Urologicznym zarządza personel Szpitala Mazovia w Warszawie, pod kierownictwem dr hab. n. med. Igala Mora.


Na Oddziale Urologicznym Szpitala Powiatowego w Kozienicach przeprowadzone zostały dwie kolejne, niezwykle skomplikowane operacje, które w sposób niekomercyjny przeprowadza jeszcze tylko jeden szpital w Polsce. Chodzi o usunięcie pęcherza moczowego razem z prostatą u mężczyzn oraz uformowanie sztucznego pęcherza z jelita. Operacje takie przeprowadza się u pacjentów przy zaawansowanej chorobie nowotworowej.

- Tego typu skomplikowane operacje przeprowadza się przy refundacji NFZ w wielu miejscach w Polsce, ale w sposób otwarty, czyli otwierając jamę brzuszną. W urologii jest to dla pacjenta najbardziej traumatyczna operacja, wiąże się również w bardzo ciężkim okresem pooperacyjnym. W Kozienicach przeprowadzamy takie operacje w sposób laparoskopowy, czyli bez otwierania jamy brzusznej. Taka operacja wymaga od lekarza wysokich umiejętności, wiedzy i dużego poświęcenia, bo trwa nawet do ośmiu godzin. Niemniej daje ogromne korzyści pacjentom, bo jest dokładniejsza, powoduje mniej powikłań i przede wszystkim daje nieporównywalnie korzystniejszy okres pooperacyjny – wyjaśnia dr hab. n. med. Igal Mor.

Śmiało można stwierdzić, że Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Kozienicach jest jednym z najlepszych w Polsce, nie tylko ze względu na możliwość wykonywania specjalistycznych, wyżej opisanych operacji.
Przede wszystkim, kozienicka urologia ma jedną z najlepszych kadr medycznych w kraju, bo Szpital Mazovia w Warszawie to najnowocześniejszy szpital urologiczny w Polsce, zatrudniający lekarzy kształconych w najlepszych tego typu placówkach na świecie. Oddział w Kozienicach dysponuje także najnowocześniejszym sprzętem.
Dzięki temu na Oddziale Urologii w Kozienicach przeprowadzane są obecnie wszystkie operacje z zakresu urologii onkologicznej, czynnościowej i rekonstrukcyjnej, a także operacje klasyczne, endoskopowe i laparoskopowe.
Pacjenci objęci są 24-godzinnym dyżurem urologicznym.

Zespół laparoskopowy w składzie: dr n. med. Tomasz Szopiński, dr Albert D. Gugała, dr Joanna Broda wykonuje unikalne w skali kraju operacje onkologiczne jak usunięcie gruczołu krokowego z powodu raka (laparoskopowa prostatektomia radykalna), usunięcie pęcherza moczowego z powodu raka (laparoskopowa cystektomia radykalna z zastępczym pęcherzem jelitowym), częściowe resekcje nerek (laparoskopowa resekcja guza nerki).
Ponadto, poza urologią onkologiczną, pacjenci leczeni są z powodu kamicy moczowej, a wykonywane są operacje otwarte, endoskopowe i laparoskopowe.

Poza opieką stacjonarną, prowadzona jest również Poradnia Urologiczna. Do niej kierowani są pacjenci wymagający diagnostyki, konsultacji lub leczenia planowego.
Pacjenci znajdą również pomoc w urologii czynnościowej (diagnostyka – pracownia urodynamiczna), a także w leczeniu nietrzymania moczu.

Skąd taki „skok cywilizacyjny” Oddziału Urologicznego Szpitala Powiatowego w Kozienicach? Otóż w połowie ubiegłego roku placówka ogłosiła konkurs na prowadzenie tegoż oddziału. Najkorzystniejszą ofertę złożył Szpital Mazovia z Warszawy, wygrał konkurs i zawarł umowę, która obowiązuje przez pięć lat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft