Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-07-28; 15:29:58 | Kozienicki
Kradli i sprzedawali rowery. Zostali zatrzymani
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali czterech mężczyzn, którzy trudnili się kradzieżą rowerów jeden. W sumie policjanci odzyskali siedem jednośladów.

Wysiłki kozienickich kryminalnych zakończyły się sukcesem. Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżą i handle rowerami. Zatrzymani, to czterech mężczyźni w wieku od 20 - 33 lat, wszyscy to mieszkańcy powiatu kozienickiego. W sumie ukradli oni 13 rowerów. Na swoje łupy wybierali droższe egzemplarze. Rowery kradli na terenie powiatu radomskiego, zwoleńskiego, kozienickiego oraz ryckiego. Najczęściej w miejscach, gdzie pozostawione były one bez nadzoru lub zabezpieczenia - pod marketami, sklepami czy blokami. Jeśli rowery były zapięte mężczyźni przecinali linki zabezpieczające rowery.

Trzech mężczyzn dokonywało kradzieży, natomiast najstarszy trudnił się ich sprzedażą. Policjanci odzyskali 7 skradzionych rowerów. Teraz zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast osobie, która trudniła się handlem do pięciu lat pozbawienia wolności.

Właścicieli odzyskanych rowerów prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach w celu rozpoznania i odebrania jednośladu. Niezbędnym jest przedstawienie dowodów świadczących o prawie do własności do roweru.

Najczęściej kradzieże dokonywane są z okolic sklepów, marketów czy innych miejsc publicznych. Łupem złodziei padają z reguły rowery w ogóle niezabezpieczone lub zabezpieczone w nierzetelny sposób. Dlatego Policja apeluje do wszystkich właścicieli i użytkowników o solidne zabezpieczanie jednośladów podczas pozostawiania ich ma mieście. Należy również zwrócić uwagę na miejsce parkowanie roweru. Najlepiej aby było ono widoczne przez przechodniów i w zasiągu monitoringu. Dodatkowo istnieje możliwość oznakowania i z tym związanej rejestracji roweru w policyjnych bazach. Znakowanie takie odbywa się w każdej Komendzie Miejskiej czy Powiatowej Policji.

mł.asp. Ilona Tarczyńska/AC
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft