Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-08-03; 08:47:55 | Kozienicki
Kozienice: wypadek na przejeździe kolejowym
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek koło godziny 11 w Kozienicach na ulicy 11 Listopada na przejeździe kolejowym.

Kierujący samochodem marki Nissan Qashqai 36- letni mieszkaniec powiatu kozienickiego nie zastosował się do znaku STOP na przejeździe kolejowym w Kozienicach w wyniku czego doprowadził do zdarzenia z przejeżdżającą torami lokomotywą, prowadzoną przez 60-letniego maszynistę z powiatu ryckiego. Nissanem podróżowały cztery osoby. Pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Kozienicach i w Radomiu, gdzie po przebadaniu zostali zwolnieni.
Kierowca oraz maszynista byli trzeźwi.

Przyczyną 98 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

mł. asp. Ilona Tarczyńska
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft