Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-08-09; 11:07:49 | Kozienicki
Trzy zdarzenia z motocyklistami w powiecie kozienickim
W niedzielę w powiecie kozienickim doszło do trzech zdarzeń z udziałem motocyklistów. Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do pierwszego niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło około godz. 13:00 w miejscowości Głowaczów na drodze krajowej 48. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierując motocyklem Honda 43-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 66-letniemu mężczyźnie w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący byli trzeźwi. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowcy z opla oraz trzem pasażerom na szczęście nic się nie stało. Z uwagi na bezpośrednie spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia przez nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kolejne zdarzenie było tuż po godzinie 14:00 w miejscowości Ryczywół droga 79, tym razem kierujący pojazdem marki Audi 33-letni mężczyzna z powiatu kozienickiego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Warszawy w kierunku miejscowości Kozienice motocykliście 24-letniemu mieszkańcowi z powiatu kozienickiego w wyniku czego doszło do zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi, a zdarzenie zakończone zostało mandatem i punktami karnymi dla kierującego pojazdem Audi.

Do następnego zdarzenia doszło około godz. 16:30 w miejscowości Kociołek (gm. Gniewoszów). Kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi z nieznanych przyczyn pojechał na wprost wjeżdżając do przydrożnego rowu po czym wywrócił się. Mężczyzna pozostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili policjanci odnaleźli motocyklistę, który jak się okazało kierował będąc w stanie nietrzeźwości (0,45 mg/l ), oraz bez uprawnień do kierowania.

Przyczyny tych zdarzeń wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Do kierujących samochodami apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa. Ze swej strony policjanci, których zadaniem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.

mł. asp. Ilona Tarczyńska
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft