Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-09-17; 15:02:02 | Kozienicki
Terroryści zaatakowali kozienicką elektrownię. Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
„KOZIENICE 2016” to kryptonim ćwiczeń zarządzonych przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę, które odbyły się na terenie powiatu kozienickiego. Szkolenie przewidywało m.in. atak terrorystyczny na elektrownię. W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z Kozienic, a także antyterroryści i negocjatorzy z KWP zs. w Radomiu.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur i rozwiązań przyjętych w planie operacyjnym funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa i w czasie wojny oraz wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu.

W akcji udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej, Policja – w tym antyterroryści oraz pogotowie ratunkowe. Szkoleniem kierowali Starosta Kozienicki Andrzej Jung oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach mł. insp. Tomasz Cybulski. Ćwiczących odwiedził Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2015, wojewoda koordynuje szkolenia obronne w województwie. Każdy powiat musi przeprowadzić takie ćwiczyć co cztery lata. Pozwala to przetestować skuteczność procedur i usprawnić działania w przypadku realnego zagrożenia.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ/mazowieckie.pl
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft