Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-09-30; 19:41:52 | Grójecki
Mieszkańcy Grójca będą bezpieczniejsi
Natychmiastowe powiadamianie o zagrożeniach to jeden z podstawowych warunków zapewniających bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego już w drugiej połowie 2017 roku na terenie powiatu grójeckiego będzie działał system wczesnego ostrzegania i alarmowania przed zagrożeniami.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 196 tys. zł unijnego wsparcia. Umowę na dofinansowanie projektu podpisali w piątek, 30 września, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, starosta powiatu grójeckiego Marek Ścisłowski i wicestarosta powiatu grójeckiego Dariusz Piątkowski.

W ramach projektu planowany jest zakup i instalacja 11 syren alarmowych oraz centrali sterującej, która zostanie zamontowana w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Partnerami projektu realizowanego przez powiat grójecki będą gminy: Belsk Duży, Błędów i Grójec. Partnerzy, oprócz wkładu finansowego, udostępniają miejsca, w których zainstalowane zostaną systemy alarmowe. W gminie Grójec zainstalowanych zostanie 6 syren, w gminie Belsk Duży - 3, a w gminie Błędów i powiecie grójeckim po jednej.

Ponadto w ramach projektu prowadzone będą działania informacyjno-edukacyjne o zagrożeniach, sygnałach alarmowych i komunikatach ostrzegawczych. Zaplanowano spotkania z mieszkańcami i uczniami. Informacje będą przekazywane także podczas festynów i pikników w poszczególnych gminach oraz podczas dożynek powiatu grójeckiego.

Tytuł projektu: Budowa systemu ostrzegania ludności w Powiecie Grójeckim

Beneficjent: Powiat Grójecki

Całkowita wartość projektu: 245 262,00 zł

Kwota dofinansowania: 196 209,60 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

mazovia.pl
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft