Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-10-26; 12:55:43 | Grójecki
Okradli Skarb Państwa na 110 tysięcy
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z grójeckiej komendy zabezpieczyli ponad 6,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali także mężczyznę w wieku 33 lat oraz 53-letnią obywatelkę Ukrainy. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano w tym przypadku na niemal 110 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z grójeckiej komendy na podstawie wcześniej zebranych informacji, dokonali jednoczesnego przeszukania czterech posesji na terenie miasta i gminy Grójec. Mundurowi w sumie znaleźli ponad 6,5 tys. paczek papierosów różnego rodzaju. Do tego funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze pół kilograma tytoniu, kilka tysięcy jednostkowych opakowań oraz dwie maszyny służące do foliowania kartonów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na ponad 110 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymano 33-letniego mieszkańca Grójca oraz przebywającą w tym samym mieście 53-letnią obywatelkę Ukrainy. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

podkom. Agnieszka Wójcik/AC
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft