Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-11-04; 12:25:18 | Zwoleński
Zwoleń jest EKO!
W dniu 25 października w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie miał miejsce uroczysty Finał III edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA". W kategorii „Samorząd Przyjazny Środowisku Mazowsza” kapituła wyróżniła Gminę Zwoleń.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jedna z najważniejszych na Mazowszu instytucji finansujących zadania proekologiczne, dla podkreślenia współpracy pomiędzy Funduszem a Beneficjentami po raz trzeci zorganizował dla swoich klientów konkurs pn. „EKOpozytyw MAZOWSZA”.

Celem konkursu jest promowanie działalności podmiotów i instytucji z terenu województwa mazowieckiego, w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu, w sposób wyróżniający charakteryzowały się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Mazowsza. W 2015 roku Fundusz podpisał ponad 1600 umów na realizację różnorodnych zadań proekologicznych, dzięki realizacji których udało się osiągnąć konkretne efekty ekologiczne. Przyznano nagrody i wyróżnienia w 10 kategoriach 38 najlepszym beneficjentom współpracującym z Funduszem w 2015 r.

W kategorii „Samorząd Przyjazny Środowisku Mazowsza” kapituła wyróżniła Gminę Zwoleń. Dyplom odebrała P. Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia. W tej kategorii również wyróżnione zostały Gminy Paprotnia i Zakrzew.

Źródło: Urząd Miejski w Zwoleniu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft