Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-11-28; 11:00:44 | Kozienicki
Kozienicki szpital ma już 100 lat
Wręczenie odznaczeń państwowych, prezentacja publikacji o dziejach służby zdrowia w powiecie kozienickim i występy artystyczne – to punkty obchodów jubileuszu stulecia lecznicy w Kozienicach.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej w budynku szpitala. Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Świętej Rodziny, po której główne obchody zorganizowano w sali koncertowo-kinowej kozienickiego Domu Kultury.

Po prezentacji publikacji autorstwa Krzysztofa Zająca na temat dziejów i historii służby zdrowia w powiecie kozienickim wręczono odznaczenia państwowe. Zasłużonych pracowników lecznicy uhonorował Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Wszystkim byłym i obecnym pracownikom placówki podziękował za dotychczasową, ciężką i pełną oddania służbę na rzecz ratowania zdrowia oraz życia pacjentów.

Jestem pewien, że przed kozienickim szpitalem kolejne 100 lat rozwoju i pomyślnej pracy – powiedział wicewojewoda Artur Standowicz.

Wydarzenie uświetnił koncert zespołu akordeonistów z kozienickiej szkoły muzycznej i kabaret w wykonaniu uczniów. Specjalnie z okazji jubileuszu stulecia szpitala przygotowano nietypowy tort w kształcie budynku lecznicy.

mazowieckie.pl
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft