Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-11-28; 11:00:44 | Kozienicki
Kozienicki szpital ma już 100 lat
Wręczenie odznaczeń państwowych, prezentacja publikacji o dziejach służby zdrowia w powiecie kozienickim i występy artystyczne – to punkty obchodów jubileuszu stulecia lecznicy w Kozienicach.

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej w budynku szpitala. Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Świętej Rodziny, po której główne obchody zorganizowano w sali koncertowo-kinowej kozienickiego Domu Kultury.

Po prezentacji publikacji autorstwa Krzysztofa Zająca na temat dziejów i historii służby zdrowia w powiecie kozienickim wręczono odznaczenia państwowe. Zasłużonych pracowników lecznicy uhonorował Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Wszystkim byłym i obecnym pracownikom placówki podziękował za dotychczasową, ciężką i pełną oddania służbę na rzecz ratowania zdrowia oraz życia pacjentów.

Jestem pewien, że przed kozienickim szpitalem kolejne 100 lat rozwoju i pomyślnej pracy – powiedział wicewojewoda Artur Standowicz.

Wydarzenie uświetnił koncert zespołu akordeonistów z kozienickiej szkoły muzycznej i kabaret w wykonaniu uczniów. Specjalnie z okazji jubileuszu stulecia szpitala przygotowano nietypowy tort w kształcie budynku lecznicy.

mazowieckie.pl
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft