Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-01; 12:54:46 | Zwoleński
Mógł zamarznąć. Uratowali go policjanci
Policjanci z posterunku w Kazanowie uratowali mężczyznę przed zamarznięciem i nieuniknioną śmiercią. Mężczyzna leżał w rowie i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z posterunku w Kazanowie podczas pełnienia służby w Rawicy Starej zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. Mężczyzna ten był wychłodzony, znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze przykryli nietrzeźwego mężczyznę kocem i monitorowali jego funkcje życiowe.

Wychłodzonego mężczyznę szybko przewieziono do szpitala w Radomiu, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Po wstępnych badaniach okazało się, że 57-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie i doznał częściowego wychłodzenia organizmu do 34°C. Gdyby nie interwencja zwoleńskich policjantów, mężczyzna mógłby umrzeć z wychłodzenia organizmu.

Policja przypomina - Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

st. asp. Jacek Szarpak/RJ
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft