Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-02; 09:45:01 | Zwoleński
Mieszkańcy Rawicy będą bezpieczni i widoczni
Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Rawicy w subregionie radomskim. Dla 131 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych zorganizowano spotkanie promujące noszenie elementów odblaskowych.

Kampania skierowana była nie tylko do uczniów szkoły podstawowej, ale również przedszkolaków w wieku 5–6 lat. Ideą inicjatywy było uświadomienie nawet tych najmłodszych, że elementy odblaskowe znacząco zwiększają ich bezpieczeństwo. Podczas poruszania się rowerem lub pieszo po drodze nieoświetlonej po zmroku w terenie niezabudowanym są one obowiązkowe.

Nauka w praktyce

Dzieci uczestniczyły w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomiu wyświetlili film „…tak, chcę być bezpieczny” oraz wytłumaczyli zawarte w nim zagadnienia. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, a strażacy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Przydatne gadżety

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z 2 opasek zapinanych na rękę oraz 2 zawieszek, które można przypiąć do ubrania. Upominki wręczyli m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek. Pokazali też w jaki sposób używać odblasków, by były skuteczne.

Źródło: mazovia.pl

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft