Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-19; 10:15:40 | Motoryzacja
OC drożeje - wyjaśniamy dlaczego
Masz jeszcze w pamięci niskie składki OC, dlatego obecne, wysokie wyceny składki tym bardziej Cię zadziwiają? Niestety, lepiej przygotuj się na kolejne podwyżki, które zapewne nadejdą w nowym roku. Jako że dotykają one bezpośrednio Twojego portfela, dowiedz się, z czego one wynikają i dlaczego czasy taniego OC raczej szybko nie powrócą.


Tanio już było
Obecne ceny OC są nawet 50% wyższe niż jeszcze 2 lata temu, dlatego warto się zastanawiać, czy może wtedy nie były zbyt niskie, podczas gdy teraz znajdują się na normalnym poziomie. Okazuje się, że były wręcz zbyt niskie, czego dowód stanowi strata na ponad miliard zł w segmencie OC, którą w 2015 r. poniosła cała branża ubezpieczeniowa. Wojna cenowa w końcu musiała się zakończyć i następuje to właśnie teraz. Ceny rosną, ale okazuje się, że jeszcze są zbyt niskie, żeby zrekompensować straty, dlatego można przewidywać dalsze wzrosty składek. Więcej o samym ubezpieczeniu OC piszemy na stronie najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-oc.

Jako że niskie składki, którymi do niedawna konkurowały między sobą towarzystwa, niekorzystnie odbijały się na jakości obsługi i wysokości odszkodowań wypłacanych dla osób poszkodowanych w ruchu drogowym, do akcji wkroczyła Komisja Nadzoru Finansowego. Podwyższając standardy obsługi i wprowadzając rozwiązania zmierzające do zwiększenia wypłacanych odszkodowań, automatycznie zmusiła towarzystwa ubezpieczeniowe do podniesienia składek. W przeciwnym razie po prostu by zbankrutowały.

Wyższa składka, lepsze standardy
Z jednej strony poszkodowani mogą cieszyć się takimi standardami jak gwarantowane auto zastępcze z OC sprawcy czy bezpośrednia likwidacji szkód w każdym przypadku z własnego OC, ale z drugiej płacą za to wyższymi składkami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź od czego zależy najtańsze ubezpieczenie OC. Wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód w standardzie przez własnego ubezpieczyciela, które zostało wprowadzone w 2015 r., może jednak spowodować, że za jakiś czas przy wyborze OC kierowcy będą uwzględniali nie tylko cenę, ale również renomę towarzystwa.

Kolejny czynnik powodujący podwyżkę OC, który pojawił się w momencie zakończenia wojny cenowej pomiędzy towarzystwami, to tzw. podatek bankowy. Nałożony nie tylko na instytucje finansowe, ale również ubezpieczeniowe, spowodował podwyższenie kosztów działalności firm sprzedających OC, co automatycznie przełożyło się na droższe ubezpieczenia komunikacyjne. W nadchodzącym roku warto szczególnie dobrze przygotować się na wykupienie obowiązkowej polisy pod względem finansowym.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft