Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-01-11; 09:24:00 | Kultura
Literacki debiut 17-latka z Radomia
„Synkretyzm nocy” - zbiór wierszy poruszający problemy współczesnego człowieka, to debiutancki tomik Macieja Bujanowicza, 17-latka z I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu.

Wolontariusz z wieloletnim stażem, laureat konkursu „8 wspaniałych”, uczestnik warsztatów literackich w radomskiej kawiarni SCM „Arka”, zdobywca licznych nagród w konkursach recytatorskich i literackich, laureat konkursu „Arka ma talent", swoją twórczość publikował m.in. na portalu poezje.pl. We współpracy z krakowskim wydawnictwem „Ridero”, ukazał się jego debiutancki tomik.

„Synkretyzm nocy” stawia czytelnikom ważne pytania. - W świecie dominuje szarość. Można starać się ją usilnie pokolorować, jednak na dłuższą metę bezskutecznie. Sztuką jest odnaleźć w tej szarej codzienności kolory. Pokochać zapach porannej kawy, docenić to, że codziennie wstaje słońce. Uśmiechnąć się do śpiewu ptaków i sąsiada, który znów obudził nas wiertarką o siódmej rano. Ten uśmiech starać się dzielić i przenosić na innych. To dobry tomik – zauważa Adrian Szary - instruktor arkowych warsztatów literackich, na które uczęszcza Maciej Bujanowicz. - Jest w nim sporo sprawnych warsztatowo tekstów, ciekawych pomysłów, gier językowych – dodaje.

To trzeci indywidualny tomik arkowego warsztatowicza. Dwa lata temu swój debiutancki tomik wydała Magdalena Krzesicka. Książka „Samba codzienna” ukazała się w warszawskim wydawnictwie „Nowy Świat”, a również w wydawnictwie „Ridero” swoje tomiki publikuje Agata Duma. Zarówno Magda, Agata, jak i Maciej znaleźli się wśród autorów ósmej antologii powarsztatowej – „Maski”, która promowana będzie pod koniec stycznia w radomskiej „Łaźni”.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft