Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-01-29; 22:30:25 | Zwoleński
W zwoleńskich szkołach będzie cieplej
Gmina Zwoleń znalazła się w grupie jedenastu gmin i miast z regionu radomskiego, którym przyznano wsparcie finansowe na ocieplenie i przebudowę systemów grzewczych w budynkach użyteczności publicznej. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków szkół podstawowych w Baryczy i w Sycynie.

Zadania te zostaną zrealizowane w ramach projektu pn "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Zwoleń z instalacją OZE". Dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln 184 tys. zł pochodzi z funduszów strukturalnych UE i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Stanowi ono 80 procent kosztów całej inwestycji.

Za otrzymane pieniądze wykonanych zostanie wiele zadań. Wśród których znajdują się m.in. docieplenie budynków, wymiana okien i drzwi, wymiana oświetlenia na energooszczędne, a także modernizacja systemów grzewczych oraz instalacja OZE - montaż paneli fotowoltaicznych w celu generowania energii elektrycznej na potrzeby termomodernizowanych obiektów.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej Gminy Zwoleń oraz zwiększenie skali wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Prace rozpoczną się tuż po zakończeniu roku szkolnego i potrwają do września 2017 roku.

Źródło i foto: Urząd Miejski w Zwoleniu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft