Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-02-02; 16:16:55 | Polityka
Posłowie PO chcą referendum ws. reformy oświaty
- PiS chce wprowadzić w XXI wieku szkołę żywcem przejętą z lat PRL. Nie zgadzamy się na taką reformę oświaty - mówi poseł Anna Maria Białkowska.

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Związek Nauczycielstwa Polskiego, inne partie opozycyjne oraz rodzice chcą doprowadzić do ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy oświaty. - To jest zagłada oświaty. To jest burzenie fundamentów oświatowych. Nie przeczymy, że można i trzeba reformować edukację, ale należy to robić logicznie i sensownie - wyjaśnia poseł Anna Maria Białkowska - Chcemy, żeby było referendum, żeby to Polacy mogli się wypowiedzieć w sprawie czy chcą nowej ustawy oświatowej.

Posłowie PO, ZNP oraz przeciwni reformie oświaty rodzice zamierzają zbierać podpisy w tej sprawie. Aby referendum mogło dojść do skutku potrzeba jest ich 500 tysięcy. Następnie przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego chcą przedstawić wniosek wraz z listami prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Na tej podstawie będzie on mógł ogłosić ogólnopolskie referendum. Pytanie, które zostanie zadane Polakom brzmi: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Poseł Leszek Ruszczyk odniósł się do sytuacji związanej z tworzeniem nowej siatki szkół w Radomiu. - Wierzę, że to doświadczenie, rozsądek Rady Miejskiej oraz odwaga prezydenta pozwoli zbudować model, który pomimo tego, że zafundowano nam złe prawo, będzie najkorzystniejszy dla dzieci, dla młodzieży, ale również nie pogubimy tych wartościowych ludzi - nauczycieli - mówi - Będziemy bronić prezydenta i jego służb, ale również wspierać. Jeżeli będzie potrzeba mogą na nas zawsze liczyć w organizowaniu najlepszego modelu jaki może być w tych złych warunkach wypracowany dla naszych mieszkańców - deklaruje.

Radomscy posłowie z ramienia PO uważają, że konsekwencją wprowadzania nowej reformy oświaty będzie mniejsza liczba nowych inwestycji. - Trzeba teraz będzie szukać pieniędzy na skutki reformy w innych działach. Tutaj nikt nie dołoży pieniędzy. Będziemy musieli z czegoś zrezygnować - tłumaczy poseł Ruszczyk.

Zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum obywatelskie w sprawie reformy edukacji będzie odbywała się w radomskim Biurze Platformy Obywatelskiej, a także w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dodatkowo listy będzie można pobrać ze strony internetowej: www.niepsujcieszkoly.pl.

Daria Kurys

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft