Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-02-02; 16:16:55 | Polityka
Posłowie PO chcą referendum ws. reformy oświaty
- PiS chce wprowadzić w XXI wieku szkołę żywcem przejętą z lat PRL. Nie zgadzamy się na taką reformę oświaty - mówi poseł Anna Maria Białkowska.

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Związek Nauczycielstwa Polskiego, inne partie opozycyjne oraz rodzice chcą doprowadzić do ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy oświaty. - To jest zagłada oświaty. To jest burzenie fundamentów oświatowych. Nie przeczymy, że można i trzeba reformować edukację, ale należy to robić logicznie i sensownie - wyjaśnia poseł Anna Maria Białkowska - Chcemy, żeby było referendum, żeby to Polacy mogli się wypowiedzieć w sprawie czy chcą nowej ustawy oświatowej.

Posłowie PO, ZNP oraz przeciwni reformie oświaty rodzice zamierzają zbierać podpisy w tej sprawie. Aby referendum mogło dojść do skutku potrzeba jest ich 500 tysięcy. Następnie przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego chcą przedstawić wniosek wraz z listami prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Na tej podstawie będzie on mógł ogłosić ogólnopolskie referendum. Pytanie, które zostanie zadane Polakom brzmi: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Poseł Leszek Ruszczyk odniósł się do sytuacji związanej z tworzeniem nowej siatki szkół w Radomiu. - Wierzę, że to doświadczenie, rozsądek Rady Miejskiej oraz odwaga prezydenta pozwoli zbudować model, który pomimo tego, że zafundowano nam złe prawo, będzie najkorzystniejszy dla dzieci, dla młodzieży, ale również nie pogubimy tych wartościowych ludzi - nauczycieli - mówi - Będziemy bronić prezydenta i jego służb, ale również wspierać. Jeżeli będzie potrzeba mogą na nas zawsze liczyć w organizowaniu najlepszego modelu jaki może być w tych złych warunkach wypracowany dla naszych mieszkańców - deklaruje.

Radomscy posłowie z ramienia PO uważają, że konsekwencją wprowadzania nowej reformy oświaty będzie mniejsza liczba nowych inwestycji. - Trzeba teraz będzie szukać pieniędzy na skutki reformy w innych działach. Tutaj nikt nie dołoży pieniędzy. Będziemy musieli z czegoś zrezygnować - tłumaczy poseł Ruszczyk.

Zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum obywatelskie w sprawie reformy edukacji będzie odbywała się w radomskim Biurze Platformy Obywatelskiej, a także w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dodatkowo listy będzie można pobrać ze strony internetowej: www.niepsujcieszkoly.pl.

Daria Kurys

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft