Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-02-06; 14:52:06 | Polityka
Radomskie PO i PSL: ''Będziemy bronić samorządów''
Politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zamierzają zbierać podpisy pod referendum dotyczącym dwukadencyjności w samorządach.

Poseł Ewa Kopacz odniosła się do projektu ustawy dotyczącej dwukadencyjności w samorządach. Jej zdaniem politycy PiS "są mistrzami w prowadzeniu polityki przez konflikt i podział". - W samorządzie trzeba rządzić inaczej. Tam się rządzi dyskutując i dochodząc po niekiedy długich dyskusjach do konsensusu i wyciągania wspólnych wniosków - mówi - Sądzę, że te wybory samorządowe będą próbą zawłaszczenia kolejnego odcinka władzy jakim są samorządy. Tego chce Jarosław Kaczyński i takie zadanie postawił przez swoimi członkami partii - dodaje Kopacz.

Politycy PO i PSL chcą doprowadzić do referendum w sprawie reformy samorządowej. Podpisy pod wnioskiem będą zbierane już w tym tygodniu, natomiast pytanie referendalne nie jest jeszcze znane. - Tutaj na terenie ziemi radomskiej jesteśmy przywiązani do tego co nazywamy tzw. "samorządzeniem". Chcemy, żeby to ludzie decydowali czy ktoś był dobrym gospodarzem, czy ktoś był złym gospodarzem i to oni ocenią, oceniają bardzo obiektywnie. Oceniają nie tylko partie polityczne - uważa Ewa Kopacz.

Józef Bakuła, szef radomskich struktur PSL, zaapelował do premier Beaty Szydło o wysłuchanie głosu społeczeństwa w sprawie reformy samorządów. - Apelują do Pani premier, do rządu, żeby wreszcie zechciała wysłuchać społeczeństwa. Choćby mieszkańców tych 32 gmin wokół Warszawy, czy oni chcą takich zmian jak proponuje im projekt, który przygotował poseł Sasin - wyjaśnia - Niech zapyta społeczność w tych małych gminach wiejskich, ale nie tylko wiejskich, czy chcą dwukadencyjności. Ludzie wybrali sobie swoich przedstawicieli - wójtów, burmistrzów - kierując się nie szyldami partyjnymi, tylko kierując się argumentacją, kto jest dobrym gospodarzem - dodaje.

- Sprzeciwiamy się, aby PiS zawłaszczało kolejne niezależne instytucje. Po Trybunale Konstytucyjnym, Prokuraturach, Sądach, Służbie Cywilnej przyszedł czas na samorządy. Samorządy, które od 27 lat całkiem dobrze sobie radzą, których przedstawicieli wybierają sami mieszkańcy tego regionu. Mówimy głośno "nie". Sprzeciwiamy się temu, żeby pomyśleli jednego dnia, a już drugiego był projekt ustawy o ustroju miast stołecznego Warszawy - tłumaczy poseł Anna Maria Białkowska.

Poseł Leszek Ruszczyk zapowiedział, że wszystkie ugrupowanie będą "mówić jednym głosem i dążyć do referendum". - Ludzie mają prawo wypowiedzenia się w jakiej Polce i przez kogo rządzonej chcą mieszkać - stwierdza.

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft