Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-02-27; 10:26:32 | Polityka
Nowoczesna zbierała podpisy ws. referendum edukacyjnego
Nowoczesna zbierała na ulicach Radomia podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie przeprowadzanych zmian w oświacie.

Jak mówiła Katarzyna Kalinowska: - Poprzez reformę edukacji Prawo i Sprawiedliwość eksperymentuje na dzieciach. Wprowadza wieloletni chaos organizacyjny, programowy i generuje olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy. Zmiany w oświacie wprowadza wbrew krytyce i sprzeciwie nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych oraz ekspertów, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną.

Zdaniem członków Nowoczesnej radomianie rozumieją potrzebę przeprowadzenia referendum oświatowego, jak również negatywne skutki wprowadzanej na szybko reformy. Tomasz Trela, dyrektor gimnazjum w Kozienicach, przekonuje, że referendum to ostatnia szansa na zatrzymanie szkodliwych zmian w systemie oświatowym. Jak mówi „jedyną szansą na odwrócenie przyjętych zmian może być jedynie swoiste „sprawdzam” dla ekipy rządzącej. Ekipy tak chętnie powołującej się na zdanie „suwerena”. Bądźmy świadomym suwerenem – wypowiedzmy się na temat przyszłości naszej i naszych dzieci. Poprzyjmy ideę referendum szkolnego.”

Źródło: Nowoczesna Radom

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Bacznie rozglądajcie się podczas jesiennych spacerów, bo Radomira możecie spotkać wszędzie :)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft