Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-09; 11:34:26 | Zdrowie i uroda
Okaż solidarność z osobami z Zespołem Downa!
21. marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia organizowanych jest wiele imprez, które mają na celu propagowanie idei społecznej integracji z osobami z Zespołem Downa.

Również w Radomiu nie zabraknie takich wydarzeń. Tego dnia, w radomskiej muszli koncertowej wystąpi teatr osób z Zespołem Downa, a po przedstawieniu będzie czas na występy muzyczne. Następnie uczestnicy przejdą korowodem przez radomski deptak. Podczas marszu rozdawane będą ulotki dotyczące choroby i osób nią dotkniętych. Po marszu, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego będzie można obejrzeć wystawę poświęconą osobom z Zespołem Downa. Ponadto, również w muzeum, wyświetlony zostanie film prezentujący fotografie osób solidaryzujących się z chorymi poprzez założenie skarpet nie od pary.

Skarpetki nie od pary symbolizują niedopasowanie genotypowe osób z Zespołem Downa. Jeżeli chcecie okazać wsparcie i solidarność z chorymi, zachęcamy do wysyłania swoich zdjęć w dwóch różnych skarpetkach. Zdjęcia możecie wysyłać nam poprzez nasz fan-page na Facebooku lub bezpośrednio na adres e-mail: aldonku@o2.pl do 15. marca.

21. marca wszystkie zdjęcia zostaną przedstawione w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Warto dodać, że udział w akcji wzięło już wiele znamienitych osobistości. Są wśród nich artyści (Michał Bajor, Szymon Wydra), politycy, jak np. wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, ale także sportowcy - koszykarze ROSY Radom oraz piłkarze Radomiaka.

Wszystko to po to, by pokazać, że chociaż ludzie z Zespołem Downa są nieco inni, to nie są w żaden sposób gorsi - jak my wszyscy, pragną przyjaźni, akceptacji i kontaktu z rówieśnikami. Absolutnie nie potrzebują współczucia, czy ubolewania nad ich losem. Może jedynie odrobinę zrozumienia.

Inicjatorkami działań są: Aldona Sikora, mama 2,5-letniej Tosi oraz Patrycja Mrozowicz, mama Nikoli.

Bardziej szczegółowe informacje dot. obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa zamieścimy wkrótce.

Emil Ekert


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft