Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-09; 11:55:12 | Zwoleński
68-latek chciał ''przekupić'' policjantów. Teraz trafi za kratki
Policjanci ze Zwolenia zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który usiłował im wręczyć 2 tys. zł łapówki. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek na terenie gminy Przyłęk zwoleńscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód, którego właściciela podejrzewali o handel papierosami z przemytu. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Po chwili skręcił w boczną drogę i zatrzymał się przy lesie.

Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, w tym 240 paczek papierosów oraz 7200 sztuk tzw. samoróbek. Mężczyzna chcąc uniknąć kary, próbował wręczyć funkcjonariuszom 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali 68-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zatrzymanemu grozi grzywna lub do lat 2 wiezienia.

Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator zabezpieczył „łapówkę” na poczet dalszych kar i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Źródło: KPP Zwoleń

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft