Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-03-09; 12:05:09 | Białobrzeski
Edmund Woźniak sołtysuje już pół wieku
Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” uhonorowano Edmunda Woźniaka z okazji jubileuszu 50-lecia nieprzerwanego pełnienia przez niego funkcji sołtysa we wsi Nowy Gózd.

Edmund Woźniak jest nestorem samorządu lokalnego, nie tylko w powiecie białobrzeskim, ale też na Mazowszu. Pół wieku pełnienia funkcji sołtysa zaowocowało rozwojem wsi, która z typowo rolniczej stała się siedzibą wielu firm – produkcyjnych, transportowych i usługowych. Jest też aktywnym uczestnikiem życia publicznego, był radnym gminy Stara Błotnica – inicjował działania przyczyniające się do przeobrażania się gminy w obszar chętnie wybierany przez inwestorów, modernizując infrastrukturę drogową, komunalną i ekonomiczną.

Prorozwojowa działalność

Mobilizował mieszkańców do podejmowania prospołecznych inicjatyw przyczyniając się do integracji społeczności lokalnej. Przykładem może być aktywny udział w staraniach o budowę szkoły w Starym Goździe oraz w jej powstawaniu. Regularnie odwiedza też starsze samotne osoby mieszkające w gminie, interesując się ich potrzebami i organizując niezbędne wsparcie. Wspólnie z Radą Sołecką tak gospodaruje funduszem sołeckim, aby zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

Autorytet, jakim Edmund Woźniak cieszy się wśród lokalnej społeczności znalazł wyraz w tym, że mimo zmieniających się warunków społeczno-politycznych, nieprzerwanie i prawie zawsze jednogłośnie jest wybierany na ten ważny w środowisku lokalnym urząd.

Źródło: mazovia.pl

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft