Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-03-15; 09:20:19 | Polityka
Eksperci Kukiz'15: ''Radomskie wysypisko jest źle zarządzane''
Eksperci, których o opinię poprosił poseł Robert Mordak uważają, że około 200 metrów sześciennych metanu ucieka w ciągu godziny w atmosferę z wysypiska śmieci w Radomiu.

Poseł Robert Mordak podczas konferencji prasowej poruszył temat odgazowywania radomskiego wysypiska śmieci. - Wykorzystywanie metanu to nie tylko efekty ekonomiczne, ale też rozbrajanie ekologicznej bomby. Istnieje ustawowy obowiązek odgazowywania wysypisk, bo jeśli się tego nie robi to stają się one bombą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mogą wybuchnąć - tłumaczy parlamentarzysta - Poprosiłem o opinię ekspertów i udaliśmy się na radomskie wysypisko śmieci. Wizja lokalna potwierdziła moje obawy, że sprawy mają się bardzo źle. Niestety, ale tylko 16 procent metanu powstającego na składowisku odpadów w naszym mieście, jest wykorzystywane przemysłowo - dodaje.

Litwin Irmanautas Sidlauskas wyjaśnił, że nieodgazowane wysypiska narażają ludzi na trudny do zniesienia odór, a metan jest jedną z przyczyn efektu cieplarnianego.

Poseł Robert Mordak zaapelował do władz miasta o lepsze zagospodarowanie gazu oraz wykorzystanie go do produkcji energii elektrycznej. Zapowiedział, że w tej sprawie będzie rozmawiał z prezydentem Radosławem Witkowskim.

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft