Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-03-15; 09:20:19 | Polityka
Eksperci Kukiz'15: ''Radomskie wysypisko jest źle zarządzane''
Eksperci, których o opinię poprosił poseł Robert Mordak uważają, że około 200 metrów sześciennych metanu ucieka w ciągu godziny w atmosferę z wysypiska śmieci w Radomiu.

Poseł Robert Mordak podczas konferencji prasowej poruszył temat odgazowywania radomskiego wysypiska śmieci. - Wykorzystywanie metanu to nie tylko efekty ekonomiczne, ale też rozbrajanie ekologicznej bomby. Istnieje ustawowy obowiązek odgazowywania wysypisk, bo jeśli się tego nie robi to stają się one bombą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mogą wybuchnąć - tłumaczy parlamentarzysta - Poprosiłem o opinię ekspertów i udaliśmy się na radomskie wysypisko śmieci. Wizja lokalna potwierdziła moje obawy, że sprawy mają się bardzo źle. Niestety, ale tylko 16 procent metanu powstającego na składowisku odpadów w naszym mieście, jest wykorzystywane przemysłowo - dodaje.

Litwin Irmanautas Sidlauskas wyjaśnił, że nieodgazowane wysypiska narażają ludzi na trudny do zniesienia odór, a metan jest jedną z przyczyn efektu cieplarnianego.

Poseł Robert Mordak zaapelował do władz miasta o lepsze zagospodarowanie gazu oraz wykorzystanie go do produkcji energii elektrycznej. Zapowiedział, że w tej sprawie będzie rozmawiał z prezydentem Radosławem Witkowskim.

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Bacznie rozglądajcie się podczas jesiennych spacerów, bo Radomira możecie spotkać wszędzie :)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft