Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-03-21; 09:40:56 | Białobrzeski
Gmina Białobrzegi. Trwa budowa ścieżki rowerowej
Po zimowej przerwie rozpoczęły się dalsze prace wykonawcze przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48.

Ścieżka będzie biegła równolegle wzdłuż ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej od ronda wyjazdowego na Wyśmierzyce przez miasto do węzła drogi ekspresowej S7

Zakres prac zakłada m.in. zdjęcie warstwy humusu, wykonanie rozbiórek istniejących warstw konstrukcyjnych, wykonanie robót ziemnych, wykonanie krawężników i obrzeży wykonanie nowych nawierzchni (asfaltowej i z kostki brukowej), regulację włazów i zaworów oraz remonty zjazdów i skrzyżowań.

Z uwagi na dostosowanie do istniejącej infrastruktury projekt zakłada ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej i z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,00 m, ścieżki pieszo-rowerowe z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,50 m oraz chodniki o minimalnej szerokości 1,50 m.

Wykonawcą robót jest firma: ZBIG BET s.c. z Radomia. Wartość wykonywanych robót to 648,5 tyś. złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja realizowane we współpracy z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Źródło: Gmina Białobrzegi

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft