Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-03-23; 19:16:13 | Białobrzeski
Co dalej z budową zalewu w Białobrzegach?
Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na opracowanie "Raportu oddziaływania na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na potrzeby wykonania budowy zbiornika wodnego w miejscowości Białobrzegi na rzece Pierzchniance".

Zamówienie obejmuje wykonanie opracowania i złożenie kompletnego wniosku do właściwego organu oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Przedmiot umowy wynika z nałożonego na samorządy obowiązku przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia.

W ubiegłym roku samorząd powiatowy i gminny wystąpił z wnioskiem do RDOŚ o wydanie decyzji środowiskowej, dotyczącej budowy zalewu w Białobrzegach. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie, w którym stwierdza, że do wydania decyzji niezbędne jest wykonanie opracowanie alternatywnej koncepcji zalewu, zlokalizowanej poza obszarem Natura 2000. Przygotowanie koncepcji pozwoli opracować raport oddziaływania na środowisko. Dopiero wtedy nastąpi ocena i wydanie decyzji środowiskowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Do tej pory opracowano dwie koncepcje budowy zalewu, wykonano wszystkie niezbędne badania przyrodnicze na obszarze docelowej lokalizacji jak również w obszarach alternatywnych. Wszystkie koszty związane z tym zadaniem samorządy powiatu białobrzeskiego i gminy Białobrzegi ponoszą po 50%. Ponad 120 tys. zł samorządy pozyskały od wojewody mazowieckiego.

Działania związane z budową zalewu realizowane są na mocy porozumienia pomiędzy Powiatem Białobrzeskim, Gminą Białobrzegi, Wojewodą Mazowieckim i Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Gospodarki Wodnej.

Źródło: bialobrzegi.pl

WK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft