Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-03-25; 18:38:19 | Białobrzeski
Gmina Białobrzegi uruchomi żłobek
Od 1 września uruchomiony zostanie publiczny żłobek, który będzie mieścił się na pierwszym piętrze rozbudowywanej części Publicznego Przedszkola nr 2 imienia Kubusia Puchatka w Białobrzegach.

Planowane jest, że placówka w pierwszym roku działalności przyjmie 15 dzieci. W latach kolejnych w zależności od zainteresowania rodziców oraz możliwości lokalowych wynikających z ilości dzieci, dla których gmina ma obowiązek zapewnienia edukacji przedszkolnej, liczba dostępnych miejsc w żłobku może się zwiększyć do 30.

Obecnie trwają prace organizacyjno-prawne związane z utworzeniem żłobka jako nowej gminnej jednostki organizacyjnej. Zapisy do żłobka będą prowadzone w miesiącu czerwcu br w Publicznym Przedszkolu nr 2, a informacja o jego szczegółach będzie ogólnodostępna w gminnych jednostkach oświatowych oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach.

Dotację w kwocie 197 940 złotych na uruchomienie żłobka burmistrz pozyskał z programu wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch plus” 2017, wdrażanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pozyskana dotacja dotyczy dofinansowania kosztów budowy oraz zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki tj. koszty dostawy mediów, koszty wynagrodzenia i pochodne wynagrodzeń personelu i wyżywienia. Stanowi ona 66 % wartości planowanych wydatków na ten cel.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi

WK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft