Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-04-06; 12:12:33 | Edukacja
Komórkomania naprzeciw chorobie...
W Polsce, co godzinę, ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Wychodząc naprzeciw potrzebom chorych na nowotwór krwi, do 12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu realizowany jest Projekt #KOMÓRKOMANIA, skierowany do wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Celem projektu jest promowanie idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca osobom, które podejmą świadoma decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS. Jej głównym celem jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych.

Zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat możliwości niesienia pomocy może przyczynić się do wzrostu liczby potencjalnych dawców. Mając na uwadze, jak ważne jest kształtowanie postaw we współpracy ze wszystkimi podmiotami funkcjonującymi w szkole, kierujemy akcję równocześnie do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

Projekt obejmuje trzy etapy działań. Pierwszym jest akcja informacyjno – edukacyjna, drugim promocja idei dawstwa szpiku i komórek macierzystych, ostatnim zaś organizacja Dnia Dawcy połączona z możliwością rejestracji osób jako potencjalnych dawców, która odbędzie się w ZST w dniu 12 kwietnia 2017 roku, w godzinach 10.00-16.00. Koordynatorkami działań na terenie szkoły są Wioletta Syta, pedagog i Monika Mazur, psycholog.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft