Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-04-19; 11:16:58 | Radom
Wojewoda mazowiecki złożył wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia
Wojewoda mazowiecki, Zzisław Siepiera, złożył wniosek do Rady Miejskiej w Radomiu o wygaszenie mandatu prezydenta, Radosława Witkowskiego. - W tym przypadku doszło do ewidentnego złamania prawa. Sprawa ma jednak charakter sporu prawnego, nie politycznego - mówił podczas konferencji wojewoda.

W spotkaniu, obok wojewody, udział wzięli jego zastępca, Artur Standowicz oraz Krzysztof Murawski, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

Rada Miejska została wezwana do podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia na podstawie art. 98a Ustawy o samorządzie gminnym. - Zgonie z ustaleniami CBA wynika, że prezydent wbrew zakazowi, wynikającemu z Ustawy antykorupcyjnej, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. W tym przypadku doszło więc do ewidentnego złamania prawa. Sprawa ma więc charakter sporu prawnego, a nie politycznego - mówił wojewoda.

więcej wkrótce

MZ

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft