Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-04-19; 11:36:56 | Radom
Prezentacja Kongsberg Automotive dotarła do UTH Radom
Od kwietnia do końca czerwca, w kolejną trasę wyruszyła Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi w tym czasie politechniki i uczelnie techniczne w 8 miastach Polski. Dzięki tej prezentacji, studenci mogą poznać tajniki funkcjonowania i konstruowania systemów komfortu pasażera w najnowszych modelach aut. Interaktywną wystawę od środy, 19 kwietnia można zobaczyć na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Z początkiem kwietnia Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive wystartowała od pobytu na Politechnice Warszawskiej, następnie odwiedziła Politechnikę Łódzką. Obecnie instalację można zobaczyć na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, a do końca czerwca objedzie ona jeszcze Wydziały Mechaniczne, Transportu, Elektryczne i Budowy Maszyn na następujących uczelniach: Politechnika Lubelska, AGH w Krakowie, Politechnika Śląska w Katowicach oraz w Gliwicach, jak również ATH Bielsko Biała.

- Gdy w zeszłym roku akademickim prowadziliśmy wykłady na uczelniach wyższych, zauważyliśmy, że dla wielu studentów zaskoczeniem były informacje o tym, jak wysokie technologie stosowane są dziś do konstruowania foteli samochodowych. Dawno przestały one być zwykłymi siedzeniami, obecnie to urządzenia, które w spersonalizowany sposób dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy mobilną i interaktywną wystawę, tak by pokazywała proces tworzenia mat grzewczych i systemów masażu od podszewki. Zależy nam na tym, by studenci wiedzieli, jakie technologie są dostępne aktualnie i by wspólnie ze swoimi wykładowcami pracowali nad ich udoskonalaniem w przyszłości. Dziś nauka stawia na opracowanie inteligentnych rozwiązań wyposażenia aut, nowoczesne protokoły komunikacji pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza a komputerem pokładowym oraz personalizację i zapamiętywanie ustawień dla danego pasażera - podkreśla Grzegorz Kasperczyk z NPI Kongsberg Automotive Pruszków.

Mobilna prezentacja jest wynikiem współpracy Kongsberg Automotive z Radą Naukową złożoną z przedstawicieli kluczowych uczelni technicznych w Polsce: prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztofa Górskiego z UTH Radom, prof. dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka z PŁ, prof. PW dr hab. inż. Cezarego Rzymkowskiego z PW, dr inż. Szczepana Moskwy z AGH, dr hab. inż. prof. Andrzeja Harleckiego z ATH, prof. dr hab. Edwarda Lisowskiego z PK, prof. dr hab. inż. Pawła Droździela z PL, prof. dr hab. inż. Bogusława Łazarza oraz dr hab. inż. Barbary Kulesz z PŚ.

- Pracujemy nad takimi programami nauczania oraz narzędziami prezentacyjnymi, które ułatwiają studentom zapoznanie się z nowymi technologiami oraz umożliwiają poznanie ich praktycznego zastosowania. Nasza współpraca z uczelniami technicznymi w Polsce polegała głównie na tym, jak można skonstruować taką mobilną prezentację by była interaktywna i pomocna studentom – dodaje Grzegorz Kasperczyk.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft