Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-04-19; 11:36:56 | Radom
Prezentacja Kongsberg Automotive dotarła do UTH Radom
Od kwietnia do końca czerwca, w kolejną trasę wyruszyła Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi w tym czasie politechniki i uczelnie techniczne w 8 miastach Polski. Dzięki tej prezentacji, studenci mogą poznać tajniki funkcjonowania i konstruowania systemów komfortu pasażera w najnowszych modelach aut. Interaktywną wystawę od środy, 19 kwietnia można zobaczyć na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Z początkiem kwietnia Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive wystartowała od pobytu na Politechnice Warszawskiej, następnie odwiedziła Politechnikę Łódzką. Obecnie instalację można zobaczyć na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, a do końca czerwca objedzie ona jeszcze Wydziały Mechaniczne, Transportu, Elektryczne i Budowy Maszyn na następujących uczelniach: Politechnika Lubelska, AGH w Krakowie, Politechnika Śląska w Katowicach oraz w Gliwicach, jak również ATH Bielsko Biała.

- Gdy w zeszłym roku akademickim prowadziliśmy wykłady na uczelniach wyższych, zauważyliśmy, że dla wielu studentów zaskoczeniem były informacje o tym, jak wysokie technologie stosowane są dziś do konstruowania foteli samochodowych. Dawno przestały one być zwykłymi siedzeniami, obecnie to urządzenia, które w spersonalizowany sposób dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy mobilną i interaktywną wystawę, tak by pokazywała proces tworzenia mat grzewczych i systemów masażu od podszewki. Zależy nam na tym, by studenci wiedzieli, jakie technologie są dostępne aktualnie i by wspólnie ze swoimi wykładowcami pracowali nad ich udoskonalaniem w przyszłości. Dziś nauka stawia na opracowanie inteligentnych rozwiązań wyposażenia aut, nowoczesne protokoły komunikacji pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza a komputerem pokładowym oraz personalizację i zapamiętywanie ustawień dla danego pasażera - podkreśla Grzegorz Kasperczyk z NPI Kongsberg Automotive Pruszków.

Mobilna prezentacja jest wynikiem współpracy Kongsberg Automotive z Radą Naukową złożoną z przedstawicieli kluczowych uczelni technicznych w Polsce: prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztofa Górskiego z UTH Radom, prof. dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka z PŁ, prof. PW dr hab. inż. Cezarego Rzymkowskiego z PW, dr inż. Szczepana Moskwy z AGH, dr hab. inż. prof. Andrzeja Harleckiego z ATH, prof. dr hab. Edwarda Lisowskiego z PK, prof. dr hab. inż. Pawła Droździela z PL, prof. dr hab. inż. Bogusława Łazarza oraz dr hab. inż. Barbary Kulesz z PŚ.

- Pracujemy nad takimi programami nauczania oraz narzędziami prezentacyjnymi, które ułatwiają studentom zapoznanie się z nowymi technologiami oraz umożliwiają poznanie ich praktycznego zastosowania. Nasza współpraca z uczelniami technicznymi w Polsce polegała głównie na tym, jak można skonstruować taką mobilną prezentację by była interaktywna i pomocna studentom – dodaje Grzegorz Kasperczyk.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W okresie wakacji kąpieliska znajdują się pod baczną ochroną (fot. KWP)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft