Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-04-20; 19:00:15 | Polityka
Nowoczesna: Więcej władzy dla radomian
Nowoczesna, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, złożyła projekt uchwały w sprawie wprowadzenia w Radomiu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. - Politycy są przedstawicielami społeczeństwa. Muszą jednak pamiętać, że warto korzystać z mądrości mieszkańców. Radomianom potrzebne jest nowe narzędzie, które pozwoli realnie kształtować nasze miasto każdego dnia, a nie tylko raz na cztery lata, przy urnie wyborczej – podkreślała Katarzyna Kalinowska, liderka Nowoczesnej w Radomiu.

Zdaniem Patryka Fajdka umożliwienie mieszkańcom zgłaszania projektów uchwał podniesie jakość działania samorządu terytorialnego oraz pozwoli lepiej poznać potrzeby mieszkańców. - Proponujemy zmiany w Regulaminie Obrad Rady Miejskiej, tak aby projekty uchwał podpisane przez grupę co najmniej 500 mieszkańców były obowiązkowo rozpatrywane przez Radę Miejską. Utrudni to radnym ignorowanie oddolnych inicjatyw mieszkańców Radomia, tak jak często miało to miejsce do tej pory. – jak dodaje.

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej obywatelska inicjatywa uchwałodawcza będzie cieszyć się dużą popularnością. Jak podkreśla Marcin Hetman. - Radomianie chcą aktywnie brać udział w życiu publicznym. Widzimy co roku rosnącą liczbę projektów zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego oraz ogromne zaangażowanie w uruchomioną przez nas Mapę Potrzeb Radomia. Dlatego chcemy dać radomianom narzędzie, aby ich pomysły mogły być realizowane.

Źródło: Nowoczesna Radom

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft