Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-04-21; 12:49:15 | Edukacja
Będą nowe miejsca dla przedszkolaków
Umowa na adaptację budynku dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego podpisana. W przyszłym roku będzie tam 250 nowych miejsc dla przedszkolaków.

Adaptacja budynku przy ulicy Kilińskiego, w którym znajdzie się filia Publicznego Przedszkola nr 4, to jedna z inwestycji zaplanowanych przez miasto z myślą o młodych rodzinach. - Jest to jeden z elementów programu „Radom dla młodych”. Na różne sposoby staramy się zachęcać młode rodziny do wiązania swojej przyszłości z naszym miastem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla nich dostępność miejsc w przedszkolach. Wiemy jednocześnie, że najbardziej potrzebne są miejsca w centrum miasta. Dlatego zdecydowałem o adaptacji tego budynku. Jestem przekonany, że będzie on dobrze służył najmłodszym mieszkańcom Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przebudową budynku przy ul. Kilińskiego zajmie się Zakład Remontowo Budowlany Marian Wencel, który w przetargu zaproponował cenę 6 mln 450 tys. złotych. Firma będzie miała czas na wykonanie prac do końca czerwca przyszłego roku. - Ta inwestycja to także element rewitalizacji śródmieścia - podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak. - To będą szerokie i wymagające prace. Cieszę się, że przetarg wygrała firma, która ma doświadczenie w prowadzeniu robót budowlanych w obiektach wpisanych do ewidencji zabytków lub znajdujących się w strefie konserwatorskiej - dodaje.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje przebudowę trzykondygnacyjnego budynku frontowego oraz dwukondygnacyjnych oficyn, w tym wyburzenia ścian nośnych i działowych, wymianę części stropów, wykonanie nowych pionów wentylacyjnych, przebudowę schodów, podbicie części fundamentów i pogłębienie piwnic, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi i okien, docieplenie elewacji oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Powstanie 10 sal dla dzieci, zaplecze sanitarne i kuchenne. Na zewnątrz zostaną natomiast urządzone dwa place zabaw.

Z myślą o młodych rodzinach, w ramach tego samego miejskiego programu, przy ulicy Michałowskiej powstanie także nowa filia żłobka na 50 miejsc. Przetarg na budowę dwufunkcyjnego obiektu, w którym oprócz żłobka znajdzie się też zaplecze sportowe wygrała firma Rosa Bud. Koszt inwestycji wyniesie 5 mln 450 tys. złotych. Prace mają się zakończyć do połowy czerwca przyszłego roku.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft