Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-04-27; 23:23:34 | Białobrzeski
Duża kasa dla gminy Białobrzegi
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej burmistrz i skarbnik gminy Białobrzegi podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Białobrzegi - etap II".

Dofinansowane wynosi 15.005.430,17 zł, a wartość całego zadania to aż 28.761.524,01.

Pod względem wartości finansowej będzie to największa w historii gminy Białobrzegi inwestycja, która będzie realizowana w latach 2017-2020. 64 proc. wartości zadania pochodzi z dotacji, reszta z pożyczki z NFOŚiGW w Warszawie. W ramach projektu planuje się budowę nowej sieci kanalizacji o łącznej długości 24,04 km, w tym kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i grawitacyjno-tłocznej o łącznej długości 23,52 km oraz kanalizacji deszczowej o łącznej długości 0,52 km.

Umowa obejmuje kilka zadań:

1. Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu dla terenów inwestycyjnych objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną w Białobrzegach
2. Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu na południe od ul. Polnej w Białobrzegach
3. Budowa kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w miejscowości Sucha
4. Budowa (modernizację) i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków w Białobrzegach przy ul. Spacerowej.
Najprawdopodobniej w maju ogłoszony zostanie przetarg na realizacje tego zadania. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

- Myślę, że jest to wielki sukces dla naszej gminy, że udało się pozyskać tak dużą kwotę dotacji. Dzięki niej zrealizujemy największe w historii gminy zadanie inwestycyjne, które spowoduje, że prawie 90% gospodarstw domowych w naszej gminie będzie podłączonych do kanalizacji. Warto również zauważyć, że nasz wniosek pod względem punktacji uplasował się na 6 miejscu w kraju i dzięki temu bez problemów znaleźliśmy się w grupie samorządów, które będą mogły realizować takie zadania - mówi Adam Bolek, burmistrz Gminy Białobrzegi.

Źródło: Gmina Białobrzegi/ bialobrzegi.pl

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft