Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-02; 13:13:13 | Edukacja
Złoty medal dla Katedry Chemii
Katedra Chemii Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa radomskiego uniwersytetu została nagrodzona Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich Beauty Vision 2017 za opracowany produkt: Koncentrat do pielęgnacji stóp na bazie mikrosfery.

Konkurs o Złoty medal MTP ma ponad 30-letnią tradycję. Jest przyznawany przez Sąd Konkursowy składający się z wybitnych specjalistów odpowiednich dziedzin.

Nagrodzony produkt powstał w laboratoriach radomskiej uczelni i opracowany został pod kierunkiem dr hab. inż. Tomasza Wasilewskiego, prof. nazdw. UTH Rad. - Dziekana Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa przez zespół badawczy w składzie: dr inż. Emilia Klimaszewska, dr Maciej Krajewski, dr Anita Bocho-Janiszewska, dr inż. Małgorzata Zięba, dr inż. Anna Małysa, dr inż. Marta Ogorzałek, mgr inż. Artur Seweryn, mgr inż. Dominik Czerwonka, mgr inż. Katarzyna Sarna, mgr inż. Anna Jastrzębska.

Opracowano recepturę i technologię wytwarzania nowoczesnego, ekologicznego produktu do pielęgnacji stóp na bazie mikrosfery w niespotykanej na polskim rynku formie koncentratu. Podczas aplikacji, w kontakcie z wodą, zmienia on konsystencję na pastę, ułatwiając rozprowadzanie na powierzchni skóry. Produkt charakteryzuje się lekką konsystencją oraz delikatnym działaniem na skórę wynikającym ze sferycznego kształtu ziaren mikrosfery.

- Tegoroczny Złoty Medal to już kolejna nagroda dla zespołu badaczy Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, a tym samym powód do dumy i zadowolenia, że tak wybitni specjaliści są pracownikami naszej Uczelni - czytamy na stronie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Źródło: UTH Radom

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft