Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-02; 13:13:13 | Edukacja
Złoty medal dla Katedry Chemii
Katedra Chemii Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa radomskiego uniwersytetu została nagrodzona Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich Beauty Vision 2017 za opracowany produkt: Koncentrat do pielęgnacji stóp na bazie mikrosfery.

Konkurs o Złoty medal MTP ma ponad 30-letnią tradycję. Jest przyznawany przez Sąd Konkursowy składający się z wybitnych specjalistów odpowiednich dziedzin.

Nagrodzony produkt powstał w laboratoriach radomskiej uczelni i opracowany został pod kierunkiem dr hab. inż. Tomasza Wasilewskiego, prof. nazdw. UTH Rad. - Dziekana Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa przez zespół badawczy w składzie: dr inż. Emilia Klimaszewska, dr Maciej Krajewski, dr Anita Bocho-Janiszewska, dr inż. Małgorzata Zięba, dr inż. Anna Małysa, dr inż. Marta Ogorzałek, mgr inż. Artur Seweryn, mgr inż. Dominik Czerwonka, mgr inż. Katarzyna Sarna, mgr inż. Anna Jastrzębska.

Opracowano recepturę i technologię wytwarzania nowoczesnego, ekologicznego produktu do pielęgnacji stóp na bazie mikrosfery w niespotykanej na polskim rynku formie koncentratu. Podczas aplikacji, w kontakcie z wodą, zmienia on konsystencję na pastę, ułatwiając rozprowadzanie na powierzchni skóry. Produkt charakteryzuje się lekką konsystencją oraz delikatnym działaniem na skórę wynikającym ze sferycznego kształtu ziaren mikrosfery.

- Tegoroczny Złoty Medal to już kolejna nagroda dla zespołu badaczy Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, a tym samym powód do dumy i zadowolenia, że tak wybitni specjaliści są pracownikami naszej Uczelni - czytamy na stronie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Źródło: UTH Radom

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft