Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-03; 20:42:17 | Polityka
Nowoczesna uczciła Dzień Flagi RP
Nowoczesna rozdawała we wtorek, 2 maja, w centrum Radomia flagi Polski i Unii Europejskiej. - Barwy biało-czerwone, nasze symbole narodowe, powinny łączyć Polaków. Za te barwy, naszą niepodległość oraz możliwość życia w pokoju, pokolenia Polaków musiały dokonać wielu wyrzeczeń. Musimy pamiętać, że silna, niepodległa Polska jest możliwa tylko w silnej Europie. Polska i Europa są nierozłączne i dzisiaj o tym przypominamy – powiedział Marcin Hetman, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Radomiu.

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej w Dniu Flagi należy zwracać się szczególnie w kierunku młodych, tak aby budować w nich postawę nowoczesnego patriotyzmu. Miłości do ojczyzny, wolnej od nacjonalizmu i ksenofobii. Jak mówił Patryk Fajdek. - Patrząc na polską flagę widzę krew przelaną w obronie ojczyzny w czasie kampanii wrześniowej. Dzień odzyskania niepodległości, radomski protest robotniczy z czerwca - 76, czy wreszcie upadek komunizmu i pierwsze wolne wybory po - 89. I o tych chwilach powinniśmy dzisiaj mówić. Dzień Flagi to czas na refleksję. Moment zastanowienia, ale nie tylko nad przeszłością, lecz również naszą rolą. Tym, jak na co dzień wypełniamy swoje obowiązki wobec ojczyzny.

Źródło: Nowoczesna Radom

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft