Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-05-15; 20:06:31 | Polityka
Poseł Mordak pisze list do ministra Macierewicza w sprawie Air Show
Poseł Kukiz'15 Robert Mordak wystosował w poniedziałek list do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z sugestią, aby na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show zaprosić ekipę lotniczą Republiki Chińskiej na Tajwanie.

Poniżej publikujemy pełną treść listu posła Roberta Mordaka do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza:

Pan
Antoni Macierewicz
Minister Obrony Narodowej

Szanowny Panie Ministrze,

w tym roku odbędzie się kolejna edycja pokazów lotniczych Air Show w Radomiu; w związku z tym uprzejmie proszę Pana Ministra o rozważenie czy możliwe będzie wystosowanie przez podległe Panu Ministrowi czynniki wojskowe, oficjalnego zaproszenia do wzięciu udziału w radomskich pokazach, ekipy lotniczej Republiki Chińskiej na Tajwanie.

Jako członek parlamentarnego zespołu Polska - Tajwan zapytałem odpowiednie czynniki w Przedstawicielstwie Tajwanu w Warszawie czy ich rząd byłby zainteresowany takim zaproszeniem. Otrzymałem odpowiedź pozytywną; co więcej, poinformowano mnie, że w przeszłości akrobacyjny zespół sił lotniczych republiki Tajwanu uczestniczył kilkakrotnie w podobnych pokazach w Europie, min. w Wielkiej Brytanii.

Jako Poseł RP z okręgu radomskiego serdecznie proszę Pana ministra o pomoc w tej sprawie. Udział ekipy tajwańskich sił lotniczych w radomskim Air Show 2017 mógłby być pożyteczny i nobilitujący dla Ziemi Radomskiej ale w ogóle korzystny dla wizerunku i interesów Rzeczypospolitej Polskiej.

Pozostają w głębokim szacunku dla Pana Ministra i Jego pracy dla Polski
z poważaniem

Robert Mordak
Poseł R.P.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft