Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-15; 20:06:31 | Polityka
Poseł Mordak pisze list do ministra Macierewicza w sprawie Air Show
Poseł Kukiz'15 Robert Mordak wystosował w poniedziałek list do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z sugestią, aby na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show zaprosić ekipę lotniczą Republiki Chińskiej na Tajwanie.

Poniżej publikujemy pełną treść listu posła Roberta Mordaka do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza:

Pan
Antoni Macierewicz
Minister Obrony Narodowej

Szanowny Panie Ministrze,

w tym roku odbędzie się kolejna edycja pokazów lotniczych Air Show w Radomiu; w związku z tym uprzejmie proszę Pana Ministra o rozważenie czy możliwe będzie wystosowanie przez podległe Panu Ministrowi czynniki wojskowe, oficjalnego zaproszenia do wzięciu udziału w radomskich pokazach, ekipy lotniczej Republiki Chińskiej na Tajwanie.

Jako członek parlamentarnego zespołu Polska - Tajwan zapytałem odpowiednie czynniki w Przedstawicielstwie Tajwanu w Warszawie czy ich rząd byłby zainteresowany takim zaproszeniem. Otrzymałem odpowiedź pozytywną; co więcej, poinformowano mnie, że w przeszłości akrobacyjny zespół sił lotniczych republiki Tajwanu uczestniczył kilkakrotnie w podobnych pokazach w Europie, min. w Wielkiej Brytanii.

Jako Poseł RP z okręgu radomskiego serdecznie proszę Pana ministra o pomoc w tej sprawie. Udział ekipy tajwańskich sił lotniczych w radomskim Air Show 2017 mógłby być pożyteczny i nobilitujący dla Ziemi Radomskiej ale w ogóle korzystny dla wizerunku i interesów Rzeczypospolitej Polskiej.

Pozostają w głębokim szacunku dla Pana Ministra i Jego pracy dla Polski
z poważaniem

Robert Mordak
Poseł R.P.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft