Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-18; 08:23:13 | Radomski
Polowania na zebrach nie było...
Mazowiecka drogówka wraz z uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu przeprowadziła akcję „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Myślą przewodnią kampanii było hasło: „Kulturalny i bezpieczny kierowca zachowuje szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest partnerem na drodze”.


Akcja jest częścią programu profilaktycznego „B&N” czyli „B jak bezpieczny i N jak niechroniony”. Dzieci biorące udział w akcji same przygotowywały banery oraz plakaty, z którymi wspólnie z policyjną maskotką Zebrą wyruszyły w okolice przejścia dla pieszych.

Uprzejmi i kulturalni kierowcy, którzy ustępowali pierwszeństwa na przejściu dla pieszych otrzymywali od dzieci drobne upominki oraz słowa podziękowania za właściwą postawę na drodze, stanowiącą wzór do naśladowania dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Warto przypomnieć, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, których w dużej mierze bezpieczeństwo na drodze jest uzależnione od pełnosprawnych uczestników ruchu drogowego. Sami zdecydujmy jakim partnerem na drodze będziemy dla osób niedowidzących, niedosłyszących, z autyzmem - pokreśla kom. Emilia Kosma

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft