Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-19; 14:50:48 | Radom
Wskażcie Miejsce Przyjazne Seniorom. Rusza miejski konkurs.
Prezydent Radomia zaprasza do udziału w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom". Jego celem jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc, instytucji oraz organizacji przyjaznych osobom starszym.

Wśród wspomnianych miejsc chodzi o kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, użyteczności publicznej i inne, które z uwagi na oferowane usługi, stosowane zniżki oraz dostępność architektoniczną wychodzą naprzeciw oczekiwaniom seniorów, w których osoby starsze czują się miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane. - Zależy nam na tym, by osoby starsze czuły się w naszym mieście jak najlepiej. Prowadzimy szeroko zakrojoną politykę senioralną. Wprowadziliśmy m.in. Kartę Seniora i specjalne bilety dla seniorów. Teraz chcemy natomiast promować wszystkich tych, którzy również dostrzegają potrzeby tej grupy mieszkańców naszego miasta. Należy pokazywać dobre praktyki i zachęcać innych do ich wykorzystania - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z regulaminem konkursu, instytucje, ubiegające się o certyfikat muszą spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:
. posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane, służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych,
. posiadać ofertę produktów/usług dostosowaną do potrzeb osób starszych lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej,
. tworzyć i kreować miejsca, z których korzystają lub będą korzystały osoby starsze,
. oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla Seniorów,
. być miejscem, do którego często uczęszczają osoby starsze, przy jednoczesnym dostępie dla wszystkich grup wiekowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie formularza zgłoszeniowego wraz z krótką rekomendacją organizacji pozarządowej. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać w formie elektronicznej na adres: cop@umradom.pl lub złożyć osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. A. Struga 1.

Termin składania wniosków do Konkursu upływa 26 maja. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom w Radomiu" w 2017 roku odbędzie się 6 czerwca podczas gali połączonej z galą konkursu "Radom Obywatelski" w OKiSZ "Resursa Obywatelska" o godz. 17.00.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft