Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-05-19; 14:50:48 | Radom
Wskażcie Miejsce Przyjazne Seniorom. Rusza miejski konkurs.
Prezydent Radomia zaprasza do udziału w konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom". Jego celem jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc, instytucji oraz organizacji przyjaznych osobom starszym.

Wśród wspomnianych miejsc chodzi o kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, użyteczności publicznej i inne, które z uwagi na oferowane usługi, stosowane zniżki oraz dostępność architektoniczną wychodzą naprzeciw oczekiwaniom seniorów, w których osoby starsze czują się miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane. - Zależy nam na tym, by osoby starsze czuły się w naszym mieście jak najlepiej. Prowadzimy szeroko zakrojoną politykę senioralną. Wprowadziliśmy m.in. Kartę Seniora i specjalne bilety dla seniorów. Teraz chcemy natomiast promować wszystkich tych, którzy również dostrzegają potrzeby tej grupy mieszkańców naszego miasta. Należy pokazywać dobre praktyki i zachęcać innych do ich wykorzystania - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z regulaminem konkursu, instytucje, ubiegające się o certyfikat muszą spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:
. posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane, służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych,
. posiadać ofertę produktów/usług dostosowaną do potrzeb osób starszych lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej,
. tworzyć i kreować miejsca, z których korzystają lub będą korzystały osoby starsze,
. oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla Seniorów,
. być miejscem, do którego często uczęszczają osoby starsze, przy jednoczesnym dostępie dla wszystkich grup wiekowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie formularza zgłoszeniowego wraz z krótką rekomendacją organizacji pozarządowej. Formularze zgłoszeniowe należy przesłać w formie elektronicznej na adres: cop@umradom.pl lub złożyć osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. A. Struga 1.

Termin składania wniosków do Konkursu upływa 26 maja. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom w Radomiu" w 2017 roku odbędzie się 6 czerwca podczas gali połączonej z galą konkursu "Radom Obywatelski" w OKiSZ "Resursa Obywatelska" o godz. 17.00.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft