Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-19; 20:47:24 | Radom
Ciepły guzik czasowo wyłączony w autobusach
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował, że w związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniej temperatury wewnątrz autobusów miejskich, które nie posiadają klimatyzacji, od 20 maja aż do odwołania zostanie w nich zawieszone funkcjonowanie systemu tzw. "ciepłego guzika". W pozostałych autobusach system będzie obowiązywał tak jak dotychczas.

W wytycznych stosowania ciepłego guzika było napisane, że latem, gdy na zewnątrz będzie więcej niż około plus 15 stopni Celsjusza, autobusy bez klimatyzacji mogą stać na pętlach końcowych z otwartymi drzwiami, ponieważ długie oczekiwanie mogłoby powodować nadmierne nagrzewanie się wnętrza. Po majowym ociepleniu pasażerowie zaczęli jednak zgłaszać, że również na przystankach przelotowych nieotwieranie drzwi powoduje brak wymiany powietrza w pojazdach. Wskutek tych interwencji została podjęta decyzja, że od 20 maja do odwołania autobusy nieposiadające klimatyzacji (dotyczy to tylko części wozów MPK, ponieważ wszystkie pojazdy firm Michalczewski, Irex-4 i DLA mają klimatyzatory) będą kursować bez stosowania ciepłego guzika. - Oznacza to, że kierowcy powinni w nich otwierać na każdym przystanku wszystkie drzwi. O terminie przywrócenia poprzednich zasad oczywiście również poinformujemy - czytamy na stronie MZDiK.

W autobusach wyposażonych w klimatyzację system ciepłego guzika wciąż obowiązuje niezmiennie przez cały rok.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft