Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-05-19; 20:47:24 | Radom
Ciepły guzik czasowo wyłączony w autobusach
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował, że w związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniej temperatury wewnątrz autobusów miejskich, które nie posiadają klimatyzacji, od 20 maja aż do odwołania zostanie w nich zawieszone funkcjonowanie systemu tzw. "ciepłego guzika". W pozostałych autobusach system będzie obowiązywał tak jak dotychczas.

W wytycznych stosowania ciepłego guzika było napisane, że latem, gdy na zewnątrz będzie więcej niż około plus 15 stopni Celsjusza, autobusy bez klimatyzacji mogą stać na pętlach końcowych z otwartymi drzwiami, ponieważ długie oczekiwanie mogłoby powodować nadmierne nagrzewanie się wnętrza. Po majowym ociepleniu pasażerowie zaczęli jednak zgłaszać, że również na przystankach przelotowych nieotwieranie drzwi powoduje brak wymiany powietrza w pojazdach. Wskutek tych interwencji została podjęta decyzja, że od 20 maja do odwołania autobusy nieposiadające klimatyzacji (dotyczy to tylko części wozów MPK, ponieważ wszystkie pojazdy firm Michalczewski, Irex-4 i DLA mają klimatyzatory) będą kursować bez stosowania ciepłego guzika. - Oznacza to, że kierowcy powinni w nich otwierać na każdym przystanku wszystkie drzwi. O terminie przywrócenia poprzednich zasad oczywiście również poinformujemy - czytamy na stronie MZDiK.

W autobusach wyposażonych w klimatyzację system ciepłego guzika wciąż obowiązuje niezmiennie przez cały rok.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft