Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-01; 21:19:47 | Edukacja
Polish Orphans Charity czeka na wnioski
Już po raz jedenasty kanadyjska fundacja Polish Orphans Charity przyzna stypendia uzdolnionej artystycznie młodzieży z Radomia i regionu. Podstawowym warunkiem otrzymania wsparcia jest sieroctwo dziecka lub życie w rodzinie potrzebującej pomocy.

- Jest to specyficzne stypendium dlatego, że dla nas nie jest najważniejsze tylko to, czy dziecko wygrywa międzynarodowe konkursy. Nam bardziej zależy na tym, żeby pieniądze trafiły do dzieci, którym naprawdę są potrzebne. Pieniądze mają pomóc dziecku w rozwoju artystycznym – podkreśla Krzysztof Gajewski, pełnomocnik zarządu fundacji Polish Orphans Charity i przewodniczący kapituły stypendialnej.

Stypendium może być przeznaczone wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentów lub materiałów potrzebnych do pracy twórczej. 1 czerwca ruszył nabór wniosków do tegorocznej edycji.

– Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu w pokoju 268. Wnioski można pobrać ze strony BIP Urzędu Miejskiego – tutaj lub na www.polishorphans.pl . Trzeba także przynieść zaświadczenie z MOPS-u o pobieranych zasiłkach - mówi Izabela Kamińska z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

Wnioski będą przyjmowane do 30 czerwca. W tym roku do Radomia trafi w sumie 41 tys. 266 zł. Dzięki tym pieniądzom fundacja rozda 15 stypendiów. Kwota jednego stypendium to 2 751 zł netto. Podatek opłaca miasto.

Źródło: UM Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft