Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-09; 21:32:01 | Radom
Piknik strażacki już w niedzielę!
Już po raz jedenasty radomscy Strażacy zapraszają do zabawy podczas Pikniku Strażackiego. Radomski Piknik Strażacki odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, w godzinach 14:00-19:00 nad zalewem na Borkach. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Pikniki strażackie na dobre wpisały się w kalendarz radomskich wydarzeń. Strażacy podczas pikników w ciekawy sposób przekazują wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w domu, pracy czy na wakacjach.

W poprzednich edycjach można było między zobaczyć akcję ratowniczą podczas wypadku samochodowego. Widzowie widzieli widowiskową akcję gaśniczą płonącego auta. Równie widowiskowy był pokaz gaszenia rozgrzanego oleju.

- Dzięki takim pokazom na własne oczy można zobaczyć, co może się stać, jeśli w nieodpowiedni sposób w domu będziemy gasić rozgrzany olej. Dlatego zależy nam, aby podczas takich pikników przekazać mieszkańcom wiedzę, jak się w takich sytuacjach zachować - mówi Konrad Neska, rzecznik radomskich strażaków.

Piknik strażacki to także spora dawka zabawy dla małych i dużych. Pomiędzy pokazami organizatorzy przeprowadzają konkursy z cennymi nagrodami.

Podczas tegorocznego pikniku najmłodsi po raz kolejny będą mogli wypróbować cieszący się w ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem tor przeszkód Firefighter Combat Challenge. Po zaliczeniu kilku konkurencji będzie także można zdobyć Certyfikat Dzielnego Strażaka.

Na odwiedzających piknik czekać będzie wiele atrakcji, między innymi wystawa zabytkowych oraz nowoczesnych samochodów strażackich, pokazy akcji gaśniczych i ratowniczych, nauka udzielania pierwszej pomocy. Będzie też możliwość wypróbowania własnych sił w zawodzie strażaka czy wejścia do strażackich wozów. Na zakończenie tradycyjny „Taniec Strumieni Wodnych w wykonaniu radomskich strażaków”.

Do zobaczenia w niedzielę, 11 czerwca, od 14:00 nad zalewem na Borkach!

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft