Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-06-09; 23:01:25 | Kultura
Tajemnicza fosa w Amfiteatrze. Wielkie otwarcie 1 lipca!
W kwietniu podczas wiosennych porządków pracownicy Amfiteatru natrafili na nietypowe konstrukcje przykryte warstwą ziemi. Okazało się, że to fragmenty palisady i wczesnośredniowiecznej fosy. Gdy archeolodzy i naukowcy opuścili stanowisko, zabraliśmy się do pracy. Do odbudowanej fosy zaprosimy w wakacje - informuje Katarzyna Wiśniewska z radomskiego Amfiteatru.

To nie marsjański łazik na dziedzińcu zrekonstruowanej fosy. Codziennie pracuje specjalistyczny sprzęt, malowana jest palisada, z desek, które Mleczna wyrzuca na brzeg, zbijane są skrzynki-siedziska. Udało nam się odrestaurować tajemniczy ster, powoli wydobywamy też beczki, z których przez całe wakacje wyskakiwać będą niczym królik z kapelusza znakomici artyści i nietuzinkowi goście.

Przez siedem tygodni wakacji w każdy weekend MOK „Amfiteatr” zaprosi do „Fosy pełnej kultury”. Przestrzeń zaaranżujemy tak, by kojarzyła się z wakacyjnym relaksem: będzie zatem nietypowa scena przywodząca na myśl kadłub statku, pod stopami – do wyboru: ciepły piasek lub zielona trawa, nad głowami – białe żagle. Więcej szczegółów zdradzimy niebawem…

Fosa to królestwo różnorodności, z którego każdy będzie mógł wyłowić dla siebie niejedną perłę! Każdy z siedmiu wakacyjnych weekendów będzie mieć swój temat przewodni. Zaprosimy na warsztaty, pokazy, rozmowy, projekcje i koncerty gwiazd, jakich jeszcze w Radomiu nie było!

Chcemy porwać na wyprawę po kulturalną przygodę wszystkich radomian – bez względu na płeć i wiek! Czekamy na Was w Fosie, z nami wypłyniecie na szerokie wody wartościowej rozrywki.

Perełki każdego weekendu przedstawimy już wkrótce! Fosa pełna kultury to jeszcze jeden powód, dla którego nie możemy doczekać się wakacji! Do zobaczenia! Ahoj! - informuje Katarzyna Wiśniewska.

Źródło: MOK "Amfiteatr"

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W okresie wakacji kąpieliska znajdują się pod baczną ochroną (fot. KWP)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft