Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-09; 23:01:25 | Kultura
Tajemnicza fosa w Amfiteatrze. Wielkie otwarcie 1 lipca!
W kwietniu podczas wiosennych porządków pracownicy Amfiteatru natrafili na nietypowe konstrukcje przykryte warstwą ziemi. Okazało się, że to fragmenty palisady i wczesnośredniowiecznej fosy. Gdy archeolodzy i naukowcy opuścili stanowisko, zabraliśmy się do pracy. Do odbudowanej fosy zaprosimy w wakacje - informuje Katarzyna Wiśniewska z radomskiego Amfiteatru.

To nie marsjański łazik na dziedzińcu zrekonstruowanej fosy. Codziennie pracuje specjalistyczny sprzęt, malowana jest palisada, z desek, które Mleczna wyrzuca na brzeg, zbijane są skrzynki-siedziska. Udało nam się odrestaurować tajemniczy ster, powoli wydobywamy też beczki, z których przez całe wakacje wyskakiwać będą niczym królik z kapelusza znakomici artyści i nietuzinkowi goście.

Przez siedem tygodni wakacji w każdy weekend MOK „Amfiteatr” zaprosi do „Fosy pełnej kultury”. Przestrzeń zaaranżujemy tak, by kojarzyła się z wakacyjnym relaksem: będzie zatem nietypowa scena przywodząca na myśl kadłub statku, pod stopami – do wyboru: ciepły piasek lub zielona trawa, nad głowami – białe żagle. Więcej szczegółów zdradzimy niebawem…

Fosa to królestwo różnorodności, z którego każdy będzie mógł wyłowić dla siebie niejedną perłę! Każdy z siedmiu wakacyjnych weekendów będzie mieć swój temat przewodni. Zaprosimy na warsztaty, pokazy, rozmowy, projekcje i koncerty gwiazd, jakich jeszcze w Radomiu nie było!

Chcemy porwać na wyprawę po kulturalną przygodę wszystkich radomian – bez względu na płeć i wiek! Czekamy na Was w Fosie, z nami wypłyniecie na szerokie wody wartościowej rozrywki.

Perełki każdego weekendu przedstawimy już wkrótce! Fosa pełna kultury to jeszcze jeden powód, dla którego nie możemy doczekać się wakacji! Do zobaczenia! Ahoj! - informuje Katarzyna Wiśniewska.

Źródło: MOK "Amfiteatr"

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft