Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-12; 10:55:17 | Kultura
Sąsiedzka potupajka z pierogami na sobotę
W ramach festiwalu „Zawieruchy Radomskie – śpiewy i wyrywasy” w sobotę, 17 czerwca, na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2) odbędzie się Sąsiedzka potupajka z pierogami.

Zachęcamy radomian do wspólnej zabawy i zgłaszania swoich ulubionych, sprawdzonych przepisów na pierogi. Na zgłoszenia czekamy
tylko do 16 czerwca do godz. 12. Recepturę można do nas przynieść
osobiście (MOK "Amfiteatr" przy ul. Parkowej 1) lub przesłać na adres: nasze.miejsce@amfiteatr.radom.pl - informuje Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

Specjalnie powołana Kapituła Pierogowa wyłoni 5 najlepszych przepisów! Pierogi lepić będą w sobotę gospodynie z kół wiejskich i wszyscy chętni, którzy przyjdą na Scenę Obozisko w godz. 16-18. Będzie to pierwsze kolektywne lepienie pierogów, tym bardziej niezwykłe, że gospodynie podczas pracy… śpiewają. Można się przyłączyć! Wystarczy wziąć fartuch, by nie pobrudzić się mąką ani farszem podczas lepienia.

„Sąsiedzka potupajka z pierogami” zacznie się na dobre o godz. 18.
Będzie oczywiście połączona z konsumpcją ugotowanych pierogów. Na scenie wystąpi zespół śpiewaczy Gołcunecki z Gałek Rusinowskich oraz Kapela Jana Kmity i Józefa Porczka z Przystałowic Mł. Następnie, od godz. 20 do białego rana, również na Scenie Obozisko,
"Zawirowania taneczne". Zaśpiewają i zagrają: Gołcunecki z Gałek Rusinowskich (Maria Siwiec, Maria Pęzik, Maria Oracz, Jadwiga Dziedzic), Stefan Gaca z Przystałowic Mł. z Kapelą Macieja Żurka, Kapela Jana Kmity i Józefa Porczka z Przystałowic Mł./Nieznamierowic, Kapela Lipców z Wygnanowa, Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa, Kompania Janusza Prusinowskiego, Kapela Niwińskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft