Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-12; 14:20:11 | Radom
Dariusz Wójcik dziękuje za zaangażowanie ws. Air Show
Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusz Wójcik wystosował pismo, którego jednym z adresatów jest Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz. Dziękuje w nim za zaangażowanie na rzecz organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show

Pismo z podziękowaniem przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu wysłał do Ministra Obrony Narodowej oraz parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej, na czele z posłem Markiem Suskim. Podziękował za aktywne zaangażowanie i wkład pracy poświęcony organizacji tegorocznej edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. - To dzięki ich wysiłkowi, wytrwałości i operatywności mieszkańcy Radomia, a także sympatycy lotnictwa w ostatni weekend sierpnia będą mogli uczestniczyć w dwudniowej i zarazem bezpłatnej imprezie - napisał.

- Pragnę przypomnieć, że Air Show to największe wydarzenie lotnicze w kraju, mające rangę międzynarodową i zaliczające się do czołowych tego typu imprez w Europie. Świadczy o tym frekwencja podczas poprzedniej edycji pokazów lotniczych, która pokazała, że Radom jest bezkonkurencyjnym miejscem do organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Jestem przekonany, że cel postawiony przez Ministra Antoniego Macierewicza, czyli prezentacja potencjału polskiego wojska i współpraca ze społecznością lokalną, szczególnie radomską, zostanie osiągnięty, natomiast wydarzenie organizowane w dniach 26-27 sierpnia 2017 roku na radomskim lotnisku okaże się doskonałą okazją do jeszcze mocniejszego wypromowania naszego miasta nie tylko w kraju, ale także na świecie - wylicza Dariusz Wójcik. - Uważam również, że bardzo ważną inicjatywą będzie zapowiedziane przez Ministra Obrony Narodowej uczczenie 85. rocznicy zwycięstwa kapitana Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Lotniczych Challenge 1932. Uhonorowanie tych wybitnych legend polskiego lotnictwa będzie również wyróżnieniem dla noszącej ich imię 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, stacjonującej na radomskim lotnisku. Chciałbym przy tej okazji życzyć powodzenia w organizacji tegorocznej edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Jestem świadomy, że najbliższe tygodnie będą czasem pełnym wyzwań i wytężonej pracy, zaś zapowiedziany przez Ministerstwo Obrony Narodowej bogaty program wydarzenia sprawi, że Air Show 2017 zakończy się pełnym sukcesem i zarazem będzie wstępem do organizacji przyszłorocznej imprezy, będącej częścią obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa - podsumował przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft