Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-06-13; 20:04:46 | Radom
Budżet Obywatelski 2018. To ostatnia szansa na oddanie głosu!
Już tylko do jutra można głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Do tej pory głosy oddało około 10 tysięcy osób, z których większość wypełniło tradycyjną, papierową kartę do głosowania. - Teraz, kiedy zbliża się koniec glosowania obserwujemy wzrost liczby głosów oddawanych przez internet. Myślę, że tak będzie do jutra, do północy - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. – Zachęcam do udziału w głosowaniu, bo to moment, w którym każdy z nas bezpośrednio może decydować o tym, jak będzie się zmieniało nasze najbliższe otoczenie - dodaje.

Głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego trwa od 15 maja. Stacjonarne punkty działają w czterech miejscach: w Urzędzie Miejskim przy ul. Kilińskiego i Żeromskiego, w Biurze Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki i w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga. Oprócz tego codziennie, na terenie całego miasta pojawiają są mobilne punkty głosowania. Do tej pory radomianie mogli oddać głosy w ponad 150 miejscach. Tak będzie do końca głosowania. Na przykład jutro, w godzinach 17.00-19.00 pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej będą dyżurować w Leclercu, Centrum Handlowym M1 oraz w Galerii Słonecznej. Aby natomiast zagłosować przez internet należy wejść na stronę www.konsultacje.radom.pl. Wszystkie osoby, które chcą zagłosować tą drogą mogą skorzystać ze specjalnej infolinii, gdzie można zasięgać porad lub zgłaszać problemy techniczne. Pomoc można uzyskać telefonując pod numer: 797 141 654.

Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosowanie polega na ocenie projektów poprzez zaznaczenie "X" na karcie do głosowania. Każdemu ze 185 projektów można przyznać od 1 do 3 punktów. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 14 lipca. Do podziału jest kwota 4,8 mln złotych.

Źródło: UM Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft