Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-06-14; 15:31:07 | Polityka
ZSAiGŻ zostanie pzejęty przez ministerstwo?
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wezwali prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego do przekazania do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokumentów, dzięki którym Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej zostałby 1 stycznia 2018 roku przejęty przez ministerstwo.

Jeżeli szkoła nie zostanie przekazana ministerstwu, będzie to duża strata dla Radomia. A czas jest bardzo krótki - informował na środowym briefiengu prasowym przewodniczący klubu radnych PiS, Marek Szary.

Sprawa "Agrotechnika" ma zamknąć się dość szybko, bowiem niezbędne dokumenty, które pozwoliłyby na przekazanie szkoły pod resort powinny trafić do adresatów nie później niż w połowie czerwca. - Pracownicy ministerstwa próbowali nawiązać kontakt z miastem, z wiceprezydentem Karolem Semikiem, ale podobno zostali uznani jako niegodni, żeby z nim rozmawiać - mówił Marek Szary. - Tymczasem dla szkoły to ogromna szansa. Mnóstwo korzyści dla szkoły, i jej uczniów, a dla miasta i regionu prestiż. Szkoda, żeby taka szansa przepadła - mówiła tymczasem Kinga Bogusz.

Przedstawiciele PiS zaprezentowali również pismo wystosowane do prezydenta Radomia, w którym dokładnie określiło warunki dalszego postępowania.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft